اتو بخار چه مارکی خوبه؟ خرید انواع اتو بخارهای باکیفیت

بروز شده در تاریخ 99/09/06

راهنمای خرید اتو بخار

اتو بخار چه مارکی خوبه ؟ تمیز و صاف بودن لباس ها به انسان حس خوشایندی می دهد. در گذشته های نسبتاً دور اتوهای ذغالی استفاده می شدند، ولی بعد از گذشت چند سال اتوهای برقی وارد بازار شدند، این اتوها با جریان برق داغ می شدند و برای اتو کردن باید لباس را با آب پاش مرطوب می کردیم و بعد کار اتوکشی آغاز می شد. این اتوها به دلیل نداشتن سیستم قطع کن خودکار، باعث سوختن لباس ها می شدند و خطراتی از قبیل آتش سوزی را به دنبال داشتند. با ظهور اتو بخارهای امروزی، دیگر این مشکلات و خطرات معنایی ندارند. با ما همراه باشید تا به سوال شما که پرسیده اید، اتو بخار چه مارکی خوبه یا اتو کف سرامیک بهتره یا استیل ، پاسخ دهیم و نکات مهم در خرید اتو را توضیح دهیم. با مطالعه دقیق راهنمای خرید اتو بخار، در پایان این مقاله می توانید قیمت اتو بخار و بهترین مارک اتو بخار ها را مشاهده فرمایید.

در انتهای این مقاله، محصولات منتخب جهت خریداری برای شما بزرگواران ارائه شده است.

راهنمای خرید اتو بخار

نکات مهم در خرید اتو بخار

شاید قبل از خرید از اطرافیان و دوستان بپرسید که، اتو بخار چه مارکی خوبه یا بهترین مارک اتو بخار کدام است و یا به دلیل تولید محصولات متنوع و تبلیغ های فراوان و ضد و نقیض، به دنبال این باشید که اتو کف سرامیک بهتره یا استیل ؟ این ابهامات مختص شما نیست و همه قبل از خرید با این دغدغه ها مواجه هستند.

بیشتر بخوانید
نکات مهم در خرید سشوار، خرید سشوار پرقدرت

قیمت اتو بخار

قیمت اتو بخار به چند عامل مهم مانند مارک اتو بخار ، جنس کف و کیفیت و ساختار بدنه، سیستم سلف کلین(ضد رسوب)، چکه نکردن، بخاردهی عمودی و چند عامل جزئی دیگر بستگی دارد، که در زیر به این امکانات اشاره خواهیم کرد.

اتو بخار چه مارکی خوبه

اتو بخار چه مارکی خوبه

بهترین مارک اتو بخار

مارک های زیادی مانند بوش، فیلیپس، کنوود، بکو، تفال، ژانومه، فلر و غیره برای خرید اتو بخار خوب در بازار و فروشگاه های اینترنتی با امکانات متنوع و مختلف وجود دارند. با مطالعه دقیق راهنمای خرید اتو بخار و ویژگی ها در انتهای مقاله، می توانید بهترین اتو بخار را انتخاب و خریداری نمایید.

عوامل مختلف برای تعیین قیمت اتو بخار

نکات مهم در خرید اتو (Steam Iron)

جنس کف اتو بخارهای جدید و باکیفیت از استیل ضد زنگ، سرامیک، آلومینیوم آنودایز شده و غیره ساخته می شوند، این کف ها کاملاً نچسب بوده و لباس را زود نمی سوزانند. منظور از آلومینیوم آنودایز شده، همان آلومینیومی است که به صورت قطب مثبت در آمده است.

اتو کف سرامیک بهتره یا استیل

راهنمای خرید اتو بخار

این سوال اغلب برای خریداران پیش می آید که اتو کف سرامیک بهتره یا استیل ، از نظر کارشناسان این دو جنس در کف اتو بخار بهترین هستند، بعضی از افراد به دلیل اصطکاک کم، حرکت راحت اتو روی لباس و صافی بهتر، اتو بخار با کف استیل و برخی به دلیل نچسب بودن بهتر و جلوگیری از سوختن لباس و عمر بالا و البته صاف کردن خوب، اتو بخار با کف سرامیک را انتخاب می کنند.

اتو کف سرامیک بهتره یا استیل و اتو بخار چه مارکی خوبه

این سوال اغلب برای خریداران پیش می آید که اتو کف سرامیک بهتره یا استیل ؟

کنترل دمای اتو بخار

در اتو بخار یک قطعه‌ی دایره ای شکل یا کلیدی که به بالا و پایین حرکت می کند، برای تنظیم دمای اتو بخار تعبیه شده است. باید در خرید اتو بخار دقت کنید، که این پنل کنترل دما در دسترس باشد. تا هنگام اتوکشی لازم نباشد برای تنظیم دما، اتو را رها کنید.

خوش دست بودن اتو بخار

بعضی از اتو بخارها به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که نمی توان عمل اتو کردن را به راحتی انجام داد و بعد از چند دقیقه اتو کشی دست و کتفمان را خسته می کند. این به دلیل طراحی و ساخت بد دسته اتو و وزن سنگین آن می باشد. دسته اتو باید خوش دست باشد و وزن اتو بخار باید در حدی باشد که ما را خسته نکند.

بهترین مارک اتو بخار ها در طراحی، به شیک بودن ظاهر و راحتی دسته و وزن مناسب توجه ویژه ای دارند.

نکات مهم در خرید اتو

بهترین مارک اتو بخار ‌ها در طراحی، به شیک بودن ظاهر و راحتی دسته و وزن مناسب توجه ویژه ای دارند.

قابلیت خاموش کردن اتوماتیک

اتو بخار چه مارکی خوبه

اتو بخارها دارای ترموستات و سنسوری هستند که به کف اتو متصل است و وقتی حرارت اتو به آن میزانی رسید که ما از قبل تنظیم کرده بودیم، سیستم گرمایش به صورت اتوماتیک متوقف می شود. ولی منظور از قابلیت خاموش کردن اتوماتیک در اتو بخارهای جدید، یک امکانات جالب و کارآمد است.

این قابلیت به طوری است که وقتی اتو مدتی بدون حرکت بماند یا تعادل اتو در حالت عادی نباشد(برای مثال اتو به پهلو افتاده باشد)، قابلیت خاموش کردن اتوماتیک در اتو بخار، جریان برق را بدون وصل مجدد قطع می کند. این امکان جالب، خطرات ناشی از آتش سوزی و سوختن لباس را کاملاً از بین می برد. یکی از نکات مهم در خرید اتو و افزایش قیمت اتو بخار در بعضی از مدل ها این قابلیت می باشد.

اتو بخار های سلف کلین(ضد رسوب)

راهنمای خرید اتو بخار

چند وقتی است که اتو بخارهایی وارد بازار شده اند که قابلیت ضد رسوبی دارند، این قابلیت باعث می شود فضای داخل اتو که آب از آنها عبور می کند، رسوب نبندد و عمر اتو افزایش می یابد.

اتو بخار چه مارکی خوبه

سیستم ضد چکه اتو بخار

همه ما با این مشکل مواجه شده ایم که، هنگام اتوکشی از سوراخ های کف اتو که برای خارج شدن بخار تعبیه شده است، آب چکه کند. این آب همراه با املاحی که در آن وجود دارد، موجب لک شدن لباس می شود. سیستم ضد چکه، این مشکل را بر طرف کرده است.

اتو  کردن پرده و لباس های آویزان

نکات مهم در خرید اتو با بخاردهی عمودی

اتو بخارهایی هستند که در حالت ایستاده و عمودی بخار می دهند که برخی از اتوها این قابلیت را ندارند. توصیه ما به شما این است در هنگام خرید اتو بخار، به این مسئله توجه داشته باشید. داشتن این قابلیت باعث می شود، پرده ها و لباس های آویزان را اتو کنیم و این قابلیت نیز در قیمت اتو بخار تأثیر می گذارد.

نکات مهم در خرید اتو و قیمت اتو بخار

چرخش 360 درجه ای سیم اتو بخار

در برخی از اتو بخارها در قسمتی که سیم برق وارد اتو می شود، قطعه ای دایره شکل در آن تعبیه شده است، که زیر آن قطعه بلبرینگ های کوچکی هستند که باعث دوران 360 درجه ای این قطعه می شود. این قابلیت مشکلات گره خوردگی و پیچ در پیج شدن سیم اتو را که موجب لخت شدن سیم می شد را حل کرده است. بارها شنیده شده به دلیل لخت شدن سیم برق گرفتگی یا آتش سوزی واقع شده است.

اتو بخار چه مارکی خوبه

بهترین مارک اتو بخار ایرانی

کارخانه های ایرانی در زمینه تولید اتو بخار چند سالی است که فعالیت می کنند و اتو بخارهای با کیفیت را روانه بازار کرده اند. بهترین مارک اتو بخارهای ایرانی مانند پارس خزر، اسنوا و غیره… با نمونه های خارجی رقابت می کنند. قیمت اتو بخار ایرانی خیلی به صرفه تر از نمونه های خارجی است.

خیلی ها در هنگام خرید می پرسند اتو کف سرامیک بهتره یا استیل ، که در جواب این سوال باید بگوییم که سازندگان ایرانی توانسته اند، اتو بخار با کف نانو سرامیک تولید کنند.

نکات مهم در خرید اتو

نکته ۱ : میزان عریض بودن کف اتو در سهولت  کارکرد آن تاثیر بسزایی دارد.

نکته 2 :هر اتو بخار سبک وزنی، صرفا اتوی خوبی نیست.‌ پس وزن معیار خوبی برای سنجش کیفیت اتو نیست.

نکته 3 :یکی از نکات مهم در خرید اتو بخار این است که به هیچ عنوان از آب شهری در مخزن اتو استفاده نشود، لازم است از آب مقطر و یا آب جوشیده سرد شده استفاده کنید.

اتو بخار چه مارکی خوبه

امیدواریم این مقاله به سوال شما که پرسیده بودید اتو بخار چه مارکی خوبه ، پاسخ داده و بهترین مارک اتو بخار را معرفی کرده باشد.

تیم سایت هوم آنلاین بی صبرانه منتظر نظرات شما بزرگواران است.

محصولات منتخب