خرید بخاری گازی با کیفیت و ارزان

SAP FSC P scaled 1

با آغاز فصل سرما به طور طبیعی محیط خانه های ما نیز سرد می شود. در گذشته بخاری های نفتی که در تابستان در پستوها یا انباری ها گذاشته شده بودند، با سرد شدن هوا در جای خود علم می شدند. این بخاری ها یک مخزن 4 لیتری نفت در پشت داشتند که نفت را به صورت قطره ای از طریق مجاری ها وارد بخاری می کرد. ولی امروزه دیگر از بخاری نفتی خبری نیس و جای خود را به بخاری گازی داده است. در بازار بخاری گازی انواع مختلف دارد مانند : بخاری گازی کوچک ، بخاری گازی با دودکش یا بخاری گازی بدون دودکش، بخاری طرح شومینه و غیره…، خرید بخاری خوب چندان هم آسان نیست،قبل از خرید باید تحقیق کنیم تا بهترین مارک بخاری گازی را انتخاب کنیم.

برای خرید بخاری گازی خوب چند نکته را باید بدانیم که ما سعی می کنیم به طور خلاصه در این مقاله برای شما توضیح دهیم.

خرید بخاری گازی

اجزای تشکیل دهنده بخاری

اگر بخاری را یک دستگاه فرض کنیم، این دستگاه مکانیزم پیچیده ای ندارد. بخاری ها با هر قیمتی از :

ورق فولادی : که در کوره رنگ می شود.(به دلیل نسوختن رنگ)

کوره‌ی بخاری : که از فولاد ساخته می شود تا حرارت را به طور یکسان پخش کند.

مشعل بخاری : از فولاد ضد زنگ ساخته می شود و اندازه‌ی قطر و طولش بسته حجم بخاری تغییر می کند.

پیلوت یا شمعک : که وظیفه هدایت آتش را در سه جهت را دارد.

ترموکوپل : این قطعه‌ی بسیار مهم در بخاری وظیفه‌ی قطع گاز در مواقع ضروری را دارد. اگر ترموکوپل بخاری بنا به هر دلیل خراب شود، بخاری به هیچ عنوان روشن نمی شود. مگر اینکه بعضی افراد هستند که دست به کار خطرناکی می زنند و بخاری یا یکسره می کنند. یعنی ترموکوپل را حذف کرده و بخاری را روشن می کنند. این سهل انگاری ها سالانه جان افراد زیادی را می گیرد.

شیر کنترل : که وظیفه‌ی کنترل میزان حرارت را دارد و باید شمعک یا پیلوت را همیشه روشن نگه دارد.

لوله های انتقال : که اغلب از جنس مس و آلومینیوم هستند، که گاز را به داخل پیلوت و مشعل هدایت می کنند. انتخاب لوله های مسی و آلومینیومی، به خاطر ضد زنگ بودن و بافت نرم و مقاوم آنها است.

شیشه جلو و داخل بخاری : این شیشه ها از جنس سکوریت 8 میل هستند، که وظیفه‌ی آنها جلوگیری از تماس مستقیم با آتش و هدایت نشدن مونوکسید کربن آتش به داخل خانه می باشد.

Cheap small gas heater

آنچه باید در خرید بخاری گازی بدانیم

بخاری گازی کوچک

برای اتاق ها کوچک و یا اتاق هایی با سقف های کوتاه باید از بخاری گازی کوچک استفاده کنیم.

بخاری گازی با دودکش

این نوع بخاری گازی ها در خانه استفاده می شوند. چون در زمستان ما تمام پنجره ها را برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی می بندیم، بخاری گازی با دودکش گزینه‌ی خوبی برای خانه می باشد.

بخاری گازی کوچک بدون دودکش

بخاری گازی کوچک بدون دودکش برای استفاده در مغازه انتخاب درستی می باشد. این بخاری ها علی رغم تبلیغاتی که می شود، مقداری مونوکسید کربن را داخل فضا می کند. چون در مغازه، درب مغازه مکرر باز و بسته می شود،  مشکلی از بابت مسمویت پیش نمی آید. لازم به ذکر است، این بخاری ها گرمای کمتری نسبت به بخاری با دوکش ایجاد می کنند.

بخاری طرح شومینه

بخاری طرح شومینه از نظر کارایی تفاوتی با سایر بخاری ها ندارد، تنها فرق این نوع بخاری ها، شکل ظاهری آنها است که الهام گرفته از طرح شومینه‌ی سنگی می باشد، که طرفدارن زیادی دارد.

Fireplace gas heater design

نکاتی که در خرید بخاری گازی با دودکش باید به آنها دقت شود

اندازه‌ی بخاری : برای مثال در هنگام خرید بخاری طرح شومینه ، فقط زیبایی و رنگ آن مد نظرتان نباشد. اندازه‌ی بخاری شما، باید با اندازه‌ی اتاق تناسب داشته باشد.

کیفیت رنگ بخاری : هنگام خرید توجه داشته باشید، رنگ بخاری که می خواهید خریداری کنید، کیفیت خوبی داشته باشد. با کمی دقت به بافت رنگ بخاری کیفیت رنگ را مغ شما آنالیز می کند.

قیمت بالا : برای مثال اگر می خواهید بخاری با دودکش برای خانه بخرید و با قیمت بالایی مواجه شدید، در قدم اول باید بدانید که آیا این بخاری بهترین مارک بخاری گازی است. یا چه دلیلی قیمت بالای این بخاری را توجیه می کند. از فروشنده دلیل قیمت بالای بخاری را حتما جویا شوید و با دیگر نمونه ها مقایسه کنید.

ارتفاع بخاری : برای اتاق هایی با سقف بلند، بخاری با ارتفاع زیاد را انتخاب کنید.

دودکش : همیشه از دودکش های گالوانیزه با زانوهای استاندارد استفاده کنید. دودکش های فنری به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند.

خرید بخاری گازی با دودکش

امیدوارم این مقاله برای شما بزرگواران مفید واقع شده باشد.

نظرات شما ما را به ادامه خدمت رسانی دلگرم می کند.

محصولات منتخب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *