خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا با 39 مدل پرقدرت

بهترین دستگاه تصفیه هوا

نفس کشیدن و لذت بردن از هوای تازه و سالم در محیط خانه و محل کار چند سالی است که از یاد مردم کلانشهرها رفته است. بسیاری از بیماری ها از قبیل آسم، سرطان، افسردگی و غیره ناشی از تنفس هوای ناسالم می باشد. امروزه تجربه هوای پاک و استاندارد و تبدیل هوای داخل خانه و محل کار به هوای یک طبیعت بکر، با بهترین دستگاه تصفیه هوا ممکن است. برای آگاهی بیشتر از این محصول جذاب و کارآمد، با راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا با سایت هوم آنلاین همراه باشید.

در انتهای این مقاله تیم سایت هوم آنلاین ، محصولات منتخب را جهت خریداری شما بزرگواران ارائه کرده است.

بهترین دستگاه تصفیه هوا

سوال های متداول کاربران

به دلیل نا آشنایی از این محصول، بیشتر افراد قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا با ابهامات و سوالاتی نظیر دستگاه تصفیه هوا چیست‌؟ کارایی دستگاه تصفیه هوا چگونه است؟ بهترین دستگاه تصفیه هوا را چگونه شناسایی کنیم؟ دستگاه تصفیه هوا چی خوبه‌؟ دستگاه تصفیه هوا از کجا بخرم‌؟ بهترین مارک دستگاه تصفیه هوا چیست؟ و سوالاتی از این قبیل که ممکن است، سوال شما نیز باشد، رو به رو می شوند. در ادامه مقاله سعی خواهیم کرد تا حد امکان و پرهیز از اضافه گویی به ابهامات شما پاسخ دهیم.

دستگاه تصفیه هوا چیست‌؟

دستگاه تصفیه هوا با وجود فیلترهایی مانند اولیه، هپا (HEPA)، کربن فعال و فیلتر نابود کننده بو و گازهای سمی با تکنولوژی روز دنیا، ذرات و آلاینده های مضر را از هوا گرفته و به طور کلی از ورود انواع باکتری، ویروس، گرد و غبار، گرده گیاهان و بوی نامطبوع در فضا جلوگیری بعمل آورده و تنفسی دلپذیر را برای انسان به ارمغان می آورد.

انواع بهترین دستگاه تصفیه هوا با مصرف حداقل انرژی، هوا را عاری از گرد و غبار و ترکیبات عالی فَرار کرده و همچنین این دستگاه دارای یک صفحه نمایشگر دیجیتالی بوده، که شاخص کیفیت هوا و غلظت سطح آلودگی را به ما نشان می دهد.

سازندگان بهترین دستگاه تصفیه هوا محصولاتشان را مجهز به اتصال به وای فای کرده‌اند، تا با نشان دادن درجه هوای خارجی در حالت اتوماتیک، فضای داخل خانه یا محل کار را تنظیم و در حد سالم و استاندارد قرار دهد. با این تفاسیر خرید دستگاه تصفیه هوا در صورت امکان برای هر خانه یا محل کاری لازم و ضروری است.

شاید این مقاله هم براتون مفید باشه:
خرید بهترین بخاری برقی ها + 40 مدل کم مصرف

نکات مهمی که در خرید دستگاه تهویه هوا باید به آن توجه کرد

در خرید دستگاه تصفیه هوا باید به نکاتی نظیر شعاع تحت پوشش، تعداد تهویه هوا در ساعت، حجم هوای خروجی، فناوری به کار رفته در تولید، فیلترها، قیمت و برند توجه کرد.

شعاع تحت پوشش

اولین نکته در خرید دستگاه تصفیه هوا توجه به شعاع یا میزان فضای تحت پوشش آن می باشد. شعاع تحت پوشش با متر مکعب محاسبه می گردد. پس قبل از خرید برای به دست آوردن متر مکعب فضای خانه یا محل کار خود طول، عرض و ارتفاع فضا را در هم ضرب کرده تا متر مکعب فضای خود را به دست بیاورید و دستگاهی متناسب با ابعاد فضای خود را انتخاب کنید.

تعداد تهویه هوا در ساعت

در دستگاه تصفیه هوا، تعداد تهویه هوا در ساعت با نماد “ACH” نشان داده می شود. پس کارایی و تعداد تصفیه هوا در 60 دقیقه به بالا بودن ACH بستگی دارد. بنابراین اگر در کلانشهرهایی مانند تهران زندگی می کنید، خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا با ACH بالا را فراموش نکنید. برای مثال وقتی در خرید دستگاه تصفیه هوا با ای سی اچ 4 مواجه شدید، این نماد بدان معنی است که دستگاه مورد نظر در هر ساعت، 4 بار عمل تصفیه و تهویه هوا را انجام می دهد.

حجم هوای خروجی

حجم هوای خروجی یا نرخ تحویل دستگاه را با نماد “CADR” نشان می دهند. بازده هوای تصفیه شده یا میزان حجم هوای خروجی از داخل دستگاه با قیمت آن رابطه مستقیمی دارد. در خرید دستگاه تصفیه هوا با در نظر گرفتن بودجه و انتظارتان از دستگاه به CADR توجه کنید.

فناوری به کار رفته

فناوری بکار رفته در انواع بهترین دستگاه تصفیه هوا به طور کلی به دو بخش اکتیو (Active) و پسیو (Passive) تقسیم می شوند.

اکتیو: تصفیه هوا با فناوری اکتیو، در فضا عامل هایی آزاد کرده و از این طریق آلاینده‌های موجود در هوا را یونیزه می‌کند. دستگاه‌هایی که مجهز به این فناوری هستند، اگر اُزوان سیف (Ozone-safe) نباشند، گازی به نام اوزون پخش می کنند که جهت استفاده در داخل خانه به دلیل ایجاد مشکلاتی برای ریه، توصیه نمی شود و این دستگاه ها مناسب محل هایی است که مرتب درب یا پنجره آن باز و بسته می شود. پس لازم است هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا با فناوری اکتیو و یونیزاسیون، به این نکته توجه و دقت داشته باشید.

پسیو: بهترین دستگاه تصفیه هوا که مجهز به فناوری پسیو می باشد، توسط فیلترهای موجود آلاینده ها را جذب کرده و همچنین گاز اوزون ساطع نمی کند. خرید دستگاه تصفیه هوا با فناوری پسیو مناسب برای استفاده در منزل می باشد.

فیلترها

بخش مهم و اصلی کیفیت تصفیه هوای یک دستگاه مربوط به نوع، تعداد و کیفیت فیلتر های آن می باشد. در خرید دستگاه تصفیه هوا به وجود قابلیت و امکان تعویض فیلتر دقت کنید. بهترین دستگاه تصفیه هوا دارای فیلتر هایی مانند هپا (Hepasilent) با جذب ذرات تا 0/1 میکرون، فیلتر کربن فعال برای جذب گازهای مضر و بوهای نامطبوع، پیش فیلتر برای ذرات بزرگ است.

همچنین فیلترهایی نظیر گرده گیاهان، گازهای سمی، خاک و ذرات، موهای حیوانات خانگی، آلاینده های الکترونیکی، تابش الکترومغناطیسی، بوی غذا و سیگار انواع باکتری ها و ویروس ها در انواع بهترین دستگاه تصفیه هوا وجود دارد.

صدا

به دلیل اینکه دستگاه تصفیه هوا طی شبانه روز باید فعال می باشد، صدای زیاد یا دلخراش آن آسایش و آرامش شما مختل می کند. پس هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا به میزان صدای آن دقت کنید و یا برندهای معتبری برای خرید در نظر بگیرید.

بهترین مارک دستگاه تصفیه هوا

از انواع بهترین برند دستگاه تصفیه هوا می توان از سامسونگ، ال جی، شیائومی، بلوایر، لوفت، هیدن، لایفا ایر، ریوایول، هون لند، نایس، هیوندای واکورتک، آلما پرایم، دنومد، هانیول، اکتیو تک، هانی ول، تری ام، فلوز، سایا، امریک، فکر، ساملن، جی پلاس، ان آی تی، سی کی پیور، بویمن، ایستکول، کلوزن، میوتو، نئوتک، ولارا، چرمه شیز، شوون، فوشیباو، وایرس زیرو، یوسمز، مام و غیره نام برد.

نکته: بیشتر کاربران نام های : دستگاه تصفیه هوا سامسونگ ، دستگاه تصفیه هوا ال جی ، دستگاه تصفیه هوا شیائومی ، دستگاه تصفیه هوا هانیول و دستگاه تصفیه هوا آلما پرایم را جستجو کرده‌اند.

معرفی این برندها این هیچ سودی برای تیم سایت هوم آنلاین ندارد و فقط جهت رفاه حال کاربران و انتخاب صحیح، این برندها برای شما بزرگواران معرفی می گردد.

قیمت دستگاه تصفیه هوا

در فروشگاه ما انواع بهترین دستگاه تصفیه هوا از 400 هزار تومان تا 40 میلیون تومان یافت می شود. البته با مراجعه به قسمت محصولات منتخب و کلیک روی گزینه‌ی خرید به صفحه خرید محصول منتقل می شوید. در آن صفحه با یک کلیک روی نام “تصفیه کننده هوا” در خط زیر “دسته بندی کالاها” به تمامی محصولات موجود دست خواهید یافت و می توانید از بین چند صد محصول، بهترین دستگاه تصفیه هوا را برای منزل یا محل کار خود انتخاب و خریداری نمایید.

امیدواریم این مقاله، شما عزیزان را در خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا یاری کرده باشد.

تیم سایت هوم آنلاین بی صبرانه منتظر نظرات شما بزرگواران می باشد.

محصولات منتخب

برای مشاهده تصاویر منتخب در اندازه بزرگ، روی عکس کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *