خرید 36مدل بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی

راهنمای خرید سینک ظرفشویی

بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی از نظر جنس مصرفی، اندازه، تعداد لنگه، برند، ظاهر، عمق و ضخامت به چند دسته تقسیم می شوند. همه افرادی که به دکوراسیون آشپزخانه، کیفیت بالا و برند معتبر می اندیشند، قبل از خرید سینک ظرفشویی این سوال برای آنها مطرح خواهد شد که، سینک ظرفشویی چه مارکی خوبه‌؟

انواع محصولات با هر کیفیتی در بازار و فروشگاه های اینترنتی موجود است. ولی برای مثال از نظر هزینه و کیفیت کالا، قیمت سینک ظرفشویی ایتالیایی یا ترکیه ای با سینک ظرفشویی ارزان تفاوت های چشمگیری دارند. قبل از خرید سینک ظرفشویی و مراجعه به فروشگاه باید میزان بودجه، انتظار ما از کارایی سینک و دکوراسیون آشپزخانه را در نظر بگیریم.

در انتهای این مقاله تیم سایت هوم آنلاین ، محصولات منتخب را جهت خریداری شما بزرگواران ارائه کرده است.

بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی

در خرید سینک ظرفشویی به چه نکاتی توجه کنیم

بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی

سینک ظرفشویی یکی از لوازم اصلی و کاربردی آشپزخانه محسوب می شود و هر وسیله آشپزخانه که به شستشو نیاز دارد، سر و کارش با سینک ظرفشویی است. اولین فاکتوری که در هنگام خرید سینک ظرفشویی باید به آن دقت کرد، ابعاد آشپزخانه است.

نکته : سینک هایی با اندازه های بزرگ به هیچ عنوان مناسب آشپزخانه های کوچک نیستند.

مسائل دیگری هستند که قبل از خرید بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی باید به آنها توجه کرد. این مسائل مانند، رنگ و طرح سینک، شیب داخل لگن، تعداد لنگه، ضد لک، ضد خش و مقاوم بودن روکش و خود بدنه و بسیاری از چیزهایی دیگر است که در ادامه مقاله شما را با آنها آشنا خواهیم کرد.

چه سینکی برای چه آشپزخانه ای مناسب است

بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی از نظر خیلی چیزها به چند دسته تقسیم می شوند که ما قصد داریم در زیر آنها را برای شما توضیح دهیم.

نوع سینک ظرفشویی

تمامی سینک ها از سینک ظرفشویی ارزان گرفته تا سینک ظرفشویی ایتالیایی به سه دسته‌ی یک لنگه، یک و نیم لنگه و دو لنگه تقسیم می شوند.

سینک ظرفشویی یک و نیم لنگه

منظور از سینک ظرفشویی یک و نیم لنگه، همان سینک یک لنگه است. با این تفاوت که یک لنگه کوچک که گاهی اوقات با یک سبد پلاستیکی یا فلزی در داخل آن همراه است برای آبکشی تعبیه می شود. این سینک ها برای کسانی که آشپزخانه کوچک دارند ولی می خواهند سینک آنها دو لنگه باشد مناسب است. بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی از این نوع با طرح هایی زیبا در قسمت محصولات منتخب موجود است.

جنس سینک ظرفشویی

انواع سینک های ظرفشویی که استفاده آنها در بین مردم متداول است از نظر جنس به 3 دسته تقسیم می شوند. امروزه بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی از استیل ضد زنگ با رنگ مات، گرانیت و شیشه سکوریت شده، ساخته می شوند. تولید کنندگان از جنس هایی دیگری برای ساخت سینک استفاده می کنند، که این محبوبیت را ندارند.

سینک شیشه سکوریت شده

اطراف این سینک ها از شیشه سکوریت شده ساخته می شود، ولی جنس لنگه ها از استیل ضد زنگ می باشد.

بهترین سینک ظرفشویی خارجی

سینک ظرفشویی گرانیتی

امروزه بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی از گرانیت یا کوارتز با “گر کننده رزین” ساخته می شوند، این سینک ها بسیار بادوام بوده و در برابر لکه و خراش بسیار مقاوم هستند.

سینک ظرفشویی گرانیتی

 

طرح سینک ظرفشویی

بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی از نظر طرح به چهار دسته تقسیم می شوند که عبارتند از ساده، فانتزی، نیمه فانتزی و سوپر فانتزی، که هر کدام از طرح ها با قیمت ها و جنس هایی مختلف برای انواع دکوراسیون آشپزخانه طراحی شده‌اند.

نوع سیفون

در خرید سینک ظرفشویی به نوع و وجود سیفون توجه کنید. برای مثال سینک ظرفشویی ایتالیایی یا ترکیه ای سیفون اتومات دارند، ولی سینک ظرفشویی ارزان اگر سیفون داشته باشد، از سیفون ساده بهره می برد.

عمق لگن

عمق لگن در سینک ها متفاوت است و شما در هنگام خرید نسبت به کارایی و سلیقه خود آن را انتخاب می کنید. عمق لگن سینک ها از 130 میلیمتر تا 254 میلیمتر متغیر است. بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی با عمق بالا طراحی و ساخته می شوند.

برای مثال سینک ظرفشویی ایتالیایی لامیرا (Lamira) یا سینک ظرفشویی ترکیه ای استقبال (Istikbal) با عمق 254 میلیمتری ساخته شده‌اند.

ابعاد سینک ظرفشویی

سینک های ظرفشویی با ابعاد و اندازه های گوناگون در بازار و فروشگاه های اینترنتی یافت می شود. این سینک ها از 34*34 سانتیمتر تا 50*120 سانتیمتر برای آشپزخانه هایی با ابعاد های گوناگون طراحی و ساخته می شوند.

ضد لک و ضد خش بودم سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی چه مارکی خوبه

امروزه تولید کنندگان بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی علاوه بر اینکه به مقاوم و بادوام بودن کالا توجه فراوانی دارند، سینک هایی تولید کرده‌اند که قابلیت ضد لک و ضد خش بودن دارند. برند ای ال کی (ELK) سینک هایی ضد خش و ضد لک باکیفیتی تولید می کند.

ضخامت سینک

ضخامت یکی دیگر از مسائلی است که شاید در هنگام خرید سینک ظرفشویی به آن توجه نکنید. سازندگان بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی ضخامتی در حدود 15 تا 18 میلیمتر برای ساخت سینک در نظر می گیرند. ضخامت بالا با طولانی بودن عمر سینک رابطه مستقیم دارد.

بهترین سینک ظرفشویی ایرانی

شیب آب سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی چه مارکی خوبه

شیب نیز از مسائلی است که نمی توان در هنگام خرید سینک ظرفشویی به آن پی برد. شیب نامناسب داخل لگن و بیرون سینک مشکلات فراوانی از جمله ایجاد رسوب و لکه آب و ماندن کثیفی و کف آلوده به چربی در گوشه و کنار سینک می شود.

تولید کنندگان بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی این مشکل را با طراحی هایی دقیق مرتفع کرده‌اند. با خرید سینک ظرفشویی اخوان یا برندهایی نظیر آن می توانید با این مشکل مواجه نشوید.

پخش صدای آب در سینک

سرازیر شدن آب در سینک صدایی ناخوشایندی تولید می کند، که این صدا موقع استراحت و چکه کردن احتمالی شیر آب بیشتر آزاردهنده است. سازندگان بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی با گذاشتن پدی فوم مانند در زیر سینک، این مشکل را برطرف کرده‌اند.

بیشتر بخوانید
ویژگی های یک ماشین ظرفشویی خوب + معرفی برترین ها در سال 99

سینک ظرفشویی مشکی

به دلیل سلایق مختلف و نیاز انسان ها به تغییر سبک زندگی، هر روز مدل ها و طرح های مختلفی در هر زمینه بوجود می آید. تغییر شکل و رنگ و بروز شدن سینک ظرفشویی هم از این قائده مستثنی نیست. چند وقتی است خرید سینک ظرفشویی مشکی و استفاده آن در آشپزخانه ها باب شده است.

به دلیل اینکه رنگ مشکی با اکثر رنگ ها و دکوراسیون ها خود را وفق می دهد، چند سالی است استفاده و خرید این نوع از سینک ها بیشتر از قبل شده است. سینک ظرفشویی مشکی در انواع گوناگون طرح ها و اندازه ها در بازار و فروشگاه های معتبر اینترنتی یافت می شود.

خرید سینک ظرفشویی سیاه

قیمت سینک ظرفشویی

قیمت سینک ظرفشویی به کیفیت جنس بدنه، اندازه، برند، تعداد لنگه، طراحی ظاهر، عمق سینک و ضخامت آن بستگی دارد.

چگونه سینک ظرفشویی را تمیز کنیم

برای تمیز کردن سینک به هیچ عنوان از سفید کننده های شیمیایی استفاده نکنید، مقداری جوش شیرین برای تمیز کردن سینک کافی است. محلول های شیمیایی کیفیت بدنه سینک را تحت تأثیر قرار می دهند و به تدریج لکه هایی سیاهی در اطراف سینک و لگن مشاهده می شود.

امروزه در ایام کرونا نظافت و ضد عفونی کردن بیشتر از قبل اهمیت پیدا کرده است. برای ضد عفونی کردن سینک مقداری نمک را به داخل آن بپاشید و بعد از حدود 15 دقیقه سینک را بشورید. با این روش هم سینک سالم می ماند و هم آن را به طور کامل ضد عفونی کرده‌اید.

بهترین سینک ظرفشویی خارجی

سینک ظرفشویی چه مارکی خوبه

از بهترین سینک ظرفشویی خارجی می توان از برندهایی مانند لامیرا (LAMIRA)، ای ال کی(ELK) و استقبال (ISTIKBAL) نام برد.

بهترین سینک ظرفشویی ایرانی

سینک ظرفشویی چه مارکی خوبه

چندین سال است که برندهای ایرانی در ساخت سینک ظرفشویی در جهان یکه تازی می کنند و با تولید سینک های باکیفیت و بروز علاوه بر تأمین بازارهای داخلی در زمینه صادرات هم گام های بزرگی برداشته‌اند. از بهترین آنها می توان از برندهای اخوان، ایلیا استیل، استیل البرز، داتیس، کن و لتو نام برد.

معرفی این برندها این هیچ سودی برای تیم سایت هوم آنلاین ندارد و فقط جهت رفاه حال کاربران و انتخاب صحیح، این برندها برای شما بزرگواران معرفی می گردد.

سینک ظرفشویی چه مارکی خوبه

امیدواریم این مقاله شما در انتخاب و خرید بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی یاری کند.

تیم سایت هوم آنلاین بی صبرانه منتظر نظرات شما بزرگواران می باشد.

محصولات منتخب


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *