خرید 50 مدل ناب بهترین شیر ظرفشویی

راهنمای خرید شیر ظرفشویی

بهترین شیر ظرفشویی چه ویژگی هایی دارد؟ شیر ظرفشویی چی خوبه‌؟ شیر آلات چه رنگی خوبه‌؟ جواب این سوالات و خرید شیر ظرفشویی مناسب به چند عامل مهم مانند نوع طراحی و ظاهر، نوع رنگ، نوع پوشش، جنس دسته و از همه مهمتر برند محصول بستگی دارد. امروزه برندهای معتبر، انواع بهترین شیر ظرفشویی را تولید و روانه بازار می کنند، با ما همراه باشید تا چند شیر ظرفشویی خارجی و ایرانی با برند معتبر را برای شما معرفی کنیم.

با ادامه این مقاله در ارتباط با راهنمای خرید شیر ظرفشویی خاص و رتبه بندی شیر آلات ایرانی در کنار ما باشید.

در انتهای این مقاله تیم سایت هوم آنلاین ، محصولات منتخب را جهت خریداری شما بزرگواران ارائه کرده است.

بهترین شیر ظرفشویی

نکات مهم در خرید شیر ظرفشویی که قبلا نمی دانستیم

شیر ظرفشویی چی خوبه

برای خرید بهترین شیر ظرفشویی همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد باید به نوع رنگ، پوشش، جنس دسته و تنه دقت کنیم. با راهنمای خرید شیر ظرفشویی و نکات مهم همراه ما باشید.

نوع رنگ شیر ظرفشویی

سازندگان بهترین شیر ظرفشویی در تولید شیرآلات دو نوع رنگ مات و براق را برای محصولات خود در نظر می گیرند. این نوع رنگ ها از نظر کیفیت بر دیگری برتری خاصی ندارند و در هنگام خرید شیر ظرفشویی افراد بسته به سلیقه و دکوراسیون آشپزخانه خود، آن را انتخاب می کنند.

نوع پوشش شیر ظرفشویی

تولید کنندگان بهترین شیر ظرفشویی ،پوشش های با کیفیتی برای شیر آلات خود در نظر می گیرند. پوشش مناسب شیر علاوه بر زیبایی ظاهری، مقاومت شیر ظرفشویی را بالا می برد و از ایجاد زنگ زدگی و پوسیدگی جلوگیری می کند.

بوجود آوردگان بهترین شیر ظرفشویی با انواع پوشش هایی مانند نیکل-کروم، رنگ پودری الکترواستاتیک، PVD تیتانیوم و آبکاری فورتیک شیرهای خود را در مقابل انواع پوسیدگی ها ایمن می کنند.

پوشش نیکل-کروم

نیکل-کروم یکی از پوشش های متداول شیرآلات است که انواع بهترین شیر ظرفشویی توسط این ماده پوشش داده می شوند. این پوشش از پوسیدگی شیرآلات جلوگیری می کند و عمر بسیار بالایی دارد، به طوری که 11 درصد شیرآلات جهان با این ماده پوشانده شده‌اند. دشمن سرسخت نیکل-کروم رسوبات تولید شده از آب روی شیر است که نباید اجازه دهیم، این رسوبات مدت طولانی روی شیر بماند.

رنگ پودری الکترواستاتیک

همانطور که از نامش پیداست، در این روش رنگ به صورت پودری استفاده می شود. به طوری که مواد اولیه پوشش را ذوب می کنند و بعد از سرد شدن و همچنین باردار نمودن پودر رنگ و قطعه، رنگ روی سطح پاشیده می شود.

از مزایای رنگ پودری الکترواستاتیک که پوشش انواع بهترین شیر ظرفشویی به شمار می رود، به شرح ذیل است.

  • برگشت پذیری و مقرون به صرفه بودن
  • بدون حلال و دوستدار محیط زیست
  • امکان پوشش با ضخامت بالا بدون مشکل شره
  • ضایعات و پرت بسیار اندک مواد
  • خواص مکانیکی و ظاهری زیبا
  • خطر احتراق بسیار کم
آبکاری فورتیک

الکترولاک یا الکتروفورتیک نقطه مشترک آبکاری و رنگ آمیزی است. در پوشش آبکاری فورتیک، شیر آشپزخانه در محلولی مایع که بر پایه آب و ذرات رنگ است، غوطه ور می شود. ولتاژ برق وارد قطعه می شود و این فرآیند باعث نفوذ ذرات رنگ به داخل شیر ظرفشویی می شود. در این نوع پوشش داخل و خارج شیر آب پوشانده می شود.

انواع بهترین شیر ظرفشویی از این نوع پوشش بسیار استفاده می کنند، که از مزایای این پوشش می توان به یکنواختی پوشش، عمر و دوام بالا، تنوع رنگ و مقاومت در برابر پوسیدگی اشاره کرد.

بهترین شیر ظرفشویی با پوشش PVD تیتانیوم

یک فرایند محیط خلاء با استفاده از اتم است. در این روش انتقال اتم مواد از فاز جامد به مرحله بخار و برگشت به فاز جامد می باشد و به تدریج یک فیلم را روی سطح شیر ظرفشویی می سازد تا روکش تشکیل شود.

در این روش، پوشش خیلی سخت تر از آبکاری ایجاد می شود و همچنین آلیاژهایی تولید می شود که با هیچ روش دیگری تولید نمی شوند. امروزه انواع بهترین شیر ظرفشویی خاص و لاکچری با این روش پوشانده می شوند.

شیر ظرفشویی چی خوبه

جنس دسته

دسته شیرهای ظرفشویی می تواند از زاماک، آلیاژ برنج، پلاستیک، آلومینیوم، ABS، کروم، چدن داکتیل و آهن باشد. در بهترین شیر ظرفشویی جنس دسته را از زاماک، آلیاژ برنج و چدن داکتیل تولید می کنند. در خرید شیر ظرفشویی ، وجود این مسائل بر قیمت شیر تأثیر می گذارد.

جنس تنه

برای ساخت تنه بهترین شیر ظرفشویی اکثراً از آلیاژ برنج و در برخی از مدل ها از چدن استفاده می شود. در خرید شیر ظرفشویی به کیفیت تنه و سلامت آن دقت کنید.

بیشتر بخوانید
خرید 36مدل بهترین سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی

خرید شیر ظرفشویی با ارتفاع یا قوس بلند

شیر ظرفشویی چی خوبه

شیرهای ظرفشویی با قوس بلند، 20 تا 30 سانتیمتر ارتفاع دارند. خرید شیر ظرفشویی بلند، برای شستن ظروف بزرگ بسیار مناسب هستند و کار با بهترین شیر ظرفشویی بلند لذت بخش است.

معایب شیر ظرفشویی بلند

اگر سینک ظرفشویی شما عمق بالایی نداشته باشد، استفاده از این نوع شیرها باعث پخش شدن آب به بیرون فضای سینک می شود و همانطور که می دانید آب یک عنصر مخرب برای کابینت می باشد. از این رو شیر ظرفشویی بلند برای سینک های کم عمق به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

نکته : ارتفاع شیر ظرفشویی را از قسمت پایین شیر که به سینک وصل شده است تا بلندترین قسمت شیر محاسبه می کنند.

بهترین شیر ظرفشویی

خرید شیر ظرفشویی دیواری

شیر ظرفشویی چی خوبه

شیر آلات دیواری زیبایی خاصی را به آشپزخانه می دهند. ولی اگر علاقمند به خرید شیر ظرفشویی دیواری هستید، باید قبل از خرید شیر ظرفشویی دیواری به فکر زیر ساخت آن باشید. به طوری که قبل از خرید در مورد محل لوله کشی شیر ظرفشویی با لوله کش و کابینت ساز مشورت کنید.

نکته : به گفته طراحان داخلی مجرب، خرید بهترین شیر ظرفشویی دیواری دکوراسیون آشپزخانه شما را خاص و ویژه می کند.

شیر ظرفشویی چی خوبه

خرید شیر ظرفشویی تک دستگیره بهتر است یا دو دستگیره؟
شیر ظرفشویی چی خوبه

برای انواع سینک ها، شیر ظرفشویی به دو نوع تک دستگیره و دو دستگیره عرضه می شود. کارایی هر دو شیر یکسان است و افراد در خرید شیر ظرفشویی به سلیقه و دکوراسیون آشپزخانه خود رجوع می کنند.

نکته : دقت تنظیم دمای آب در بهترین شیر ظرفشویی دو دستگیره، بالاتر از نوع تک دستگیره می باشد.

خرید شیر ظرفشویی شلنگ دار
شیر ظرفشویی چی خوبه

یکی از ویژگی ها و امکانات جالب در انواع بهترین شیر ظرفشویی ، وجود یک شلنگ در داخل سازه شیر است. با خرید شیر ظرفشویی شلنگ دار به قسمت هایی که آب نمی رسد، توسط شلنگ می توانیم آن مناطق را نظافت و آبکشی کنیم.

بهترین شیر ظرفشویی

خرید شیر ظرفشویی چشمی و لمسی

شیر ظرفشویی چی خوبه

با پیشرفت تکنولوژی در تمام زمینه ها، شیر آلات آشپزخانه هم دست خوش تغییراتی شدند، که ظهور شیر ظرفشویی چشمی و لمسی بیانگر این حکایت می باشد.

شیرهای لمسی با لمس کردن توسط پوست دست کار می کنند، ولی شیرهای چشمی توسط سنسورهای داخلی که حرکت دست ما را تشخیص می دهند، شروع به کار می کنند. خرید بهترین شیر ظرفشویی لمسی یا چشمی و استفاده از آن برای کدبانوها بسیار لذت بخش است.

خرید بهترین شیر ظرفشویی

بهترین شیر ظرفشویی

شیر ظرفشویی چی خوبه

در زیر چند برند از بهترین شیر ظرفشویی خارجی و ایرانی را برای شما معرفی می کنیم.

خارجی : کی دبلیو سی (KWC)، کی اند دی (K&D) و ویسنتین (Visentin) 

ایرانی : قهرمان، اخوان، راسان، اوج و گلپانیک

معرفی این برندها این هیچ سودی برای تیم سایت هوم آنلاین ندارد و فقط جهت رفاه حال کاربران و انتخاب صحیح، این برندها برای شما بزرگواران معرفی می گردد.
مغزی یا دریچه شیرآلات

داخل دسته شیر ظرفشویی یک مغزی یا دریچه وجود دارد که جریان آب را کنترل می کند. امروزه دریچه های کارتریجی و دیسک سرامیکی بیشتر استفاده می شود. در هنگام خرید شیر ظرفشویی به این مسائل حتماً دقت کنید.

خرید شیر آشپزخانه قابلمه پر کن

این شیرها علاوه بر روی سینک در بالای اجاق گاز هم نصب می شوند و راحتی کار آشپزی را دو چندان می کنند. البته قبل از خرید شیر ظرفشویی قابلمه پر کن، باید لوله کشی به بالای اجاق گاز انجام بپذیرد.

نکته :  فقط در مواردی که اجاق گاز نزدیک و یا چسبیده به سینک ظرفشویی است، این شیرها بر روی سینک نصب می شوند.

شیر ظرفشویی قابلمه پر کن

امیدوارم با راهنمای خرید شیر ظرفشویی، بهترین شیر ظرفشویی را انتخاب و خریداری نمایید.

تیم سایت هوم آنلاین بی صبرانه منتظر نظرات شما بزرگواران می باشد.

محصولات منتخب

برای مشاهده تصاویر محصولات در سایز بزرگ، بر روی آنها کلیک کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *