بهترین مارک مخلوط کن + خرید 50 مدل جدید

بهترین مارک مخلوط کن

بهترین مارک مخلوط کن چیست؟ مخلوط کن چه مارکی خوبه‌؟ شاید این سوال ها را بارها توسط افرادی شنیده باشید و یا اگر قصد خرید مخلوط کن را داشته باشید، این سوالات برای خود شما هم پیش آمده باشد. در خرید مخلوط کن باید به امکانات و ویژگی های این دستگاه مانند حالت و تعداد تنظیمات سرعت، جنس و ظرفیت پارچ، جنس تیغه، عملکرد پالس، برند و غیره توجه کنید.

قیمت مخلوط کن هایی که در بازار و فروشگاه های اینترنتی مشاهده می کنید، اعم از مخلوط کن ارزان و یا نمونه هایی با قیمت بالا، بسته به عواملی که در بالا ذکر شد، تعیین می شوند. اگر می خواهید در خرید مخلوط کن موفق عمل کنید و این دستگاه سالیان درازی برای شما کار کند، با راهنمای خرید مخلوط کن در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

در انتهای این مقاله تیم سایت هوم آنلاین ، محصولات منتخب را جهت خریداری شما بزرگواران ارائه کرده است.

بهترین مارک مخلوط کن

نقش دستگاه بهترین مارک مخلوط کن در آشپزخانه
مخلوط کن چه مارکی خوبه

مخلوط کن یکی از وسیله های اصلی و کاربردی هر آشپزخانه‌ای است. با خرید بهترین مارک مخلوط کن که عملکرد پالس هم داشته باشد، علاوه بر تهیه انواع آبمیوه ها، کوکتل ها، شیک ها و سوپ های خوشمزه می توانید با امکانات پالس مواد سخت مانند یخ را نیز خرد کنید. بهترین مارک مخلوط کن ها دو کاره می باشند، یعنی علاوه بر عمل مخلوط کردن، آسیاب کن نیز هستند.

عملکرد پالس در مخلوط کن چیست

مخلوط کن چه مارکی خوبه

عملکرد پالس در مخلوط کن چیست‌؟ این سوال اکثر کاربران است که باید بگوییم، عملکرد “پالس” (Pulse) همان عملکرد لحظه‌ای می باشد. که یکی از کاربردی ترین قابلیت های بهترین مارک مخلوط کن و انواع لوازم برقی به حساب می‌آید. عملکرد پالس، این امکان را برای استفاده کننده فراهم می‌کند تا در صورت نیاز، برای مدت کمی به شکل ضربه‌ای، از تمام قدرت دستگاه مورد نظرشان مانند آسیاب کن یا مخلوط‌کن استفاده کنند.

نحوه‌ی عملکرد این ویژگی بدین صورت است که با نگه داشتن کلید پلاس، دستگاه با تمام توان شروع به کارکرد به شکل لحظه‌ای (2 ثانیه کار و 1 ثانیه توقف) کرده و در این مابین، به مواد در حال آسیاب یا مخلوط شدن، ضربه وارد می‌کند. از کاربرد های اصلی این قابلیت می‌توان به خرد کردن یا تکه تکه کردن مواد سخت و بزرگ به تکه‌های کوچک اشاره کرد. در خرید مخلوط کن به وجود این قابلیت کاربردی حتماً دقت فرمایید.

بهترین مارک مخلوط کن

در ادامه مقاله با راهنمای خرید مخلوط کن با ما همراه باشید.

در خرید مخلوط باید به چه چیزهایی دقت کنیم

جنس پارچ مخلوط کن

به یکی از چیزهایی که در خرید مخلوط کن باید به آن دقت شود، جنس و کیفیت پارچ است. پارچ ها از سه جنس شیشه، پلاستیک و پرکس ساخته می شوند. جنس پارچ بهترین مارک مخلوط کن ها به دلیل مقاومت ضربه ای و توان بالا در برابر شوک های حرارتی (سرد و گرم شدن زیاد یا ناگهانی) از پرکس می باشند. لازم به ذکر است پارچ هایی از جنس شیشه‌ی ترموسیف (Thermo safe) در بهترین مارک مخلوط کن ها استفاده می شود که آن هم علاوه بر توان حرارتی بالا در برابر خش هم بسیار مقاوم است.

شاید این مقاله هم براتون مفید باشه:
خرید همزن برقی و مقایسه ویژگی ها
ظرفیت پارچ دستگاه مخلوط کن

ظرفیت پارچ چیزی است که در هنگام خرید مخلوط کن، بیشتر افراد به آن توجه نمی کنند. در خرید مخلوط کن علاوه بر دقت به سایر موارد مهم مانند برند یا قدرت موتور، باید به این مسئله هم دقت شود. پارچ ها از 1 تا 3 لیتر در بهترین مارک مخلوط کن ها وجود دارد و شما نسبت به نیاز و تعداد و شرایط مهمان پذیری خانه و خانواده، باید میزان گنجایش را انتخاب فرمایید.

نوع دستگاه مخلوط کن

برخی از مخلوط کن ها دو کاره هستند، یعنی علاوه بر مخلوط کن، آسیاب کن هم هستند. با خرید بهترین مارک مخلوط کن دو کاره، صاحب دو دستگاه می شوید که این از نظر اقتصادی هم می تواند برای شما مقرون به صرفه باشد.

مخلوط کن چه مارکی خوبه

قابلیت جدا شدن اجزاء

برخی از دستگاه ها قابلیت جدا شدن اجزاء را دارند. شاید در هنگام خرید مخلوط کن این قابلیت زیاد برای شما مهم نباشد. ولی بعد از استفاده و کثیف شدن دستگاه، می بینید که امکان جدا شدن چه قابلیت جالب و مهمی است.

با این قابلیت شما می توانید تمامی قسمت های کثیف را در ماشین ظرفشویی یا توسط دست به راحتی شستشو دهید. در حالی که در غیر این صورت، دستگاه شما هیچ وقت آنگونه که می خواهید، تمیز نمی شود. در اکثر بهترین مارک مخلوط کن ها این قابلیت وجود دارد.

سیستم ایمنی

وقتی ما با عجله کاری را انجام می دهیم، نا خواسته دچار خرابکاری و مشکلاتی می شویم. در مخلوط کن هایی که سیستم ایمنی طراحی شده است، اگر ما پارچ را درست روی دستگاه قرار ندهیم، مخلوط کن به شکل هوشمندانه ای کار نمی کند و علاوه بر این امکان، اگر اتصال برق دستگاه ما را تهدید کند، دستگاه یک جریان قوی را به فیوز منتقل می کند تا جریان الکتریسته از کار بیافتد. این قابلیت یکی از مزایای اصلی بهترین مارک مخلوط کن ها سیستم ایمنی می باشد.

پایه های ضد لغزش بهترین مارک مخلوط کن ها
مخلوط کن چه مارکی خوبه

در خرید مخلوط کن، توجه داشته باشید دستگاه دارای پایه های ضد لغزش باشد. این پایه ها علاوه بر اینکه باعث می شود دستگاه بدون حرکت و لرزه کار کند، صدای دستگاه را ناشی از حرکت را کاهش می دهد. همچنین لرزش های مکرر دستگاه، عمر و کیفیت آن را با گذشت زمان کاهش می دهد.

بهترین مارک مخلوط کن

توان مصرفی مخلوط کن

در خرید مخلوط کن، به توان مصرفی توجه ویژه ای کنید. محدوده مصرفی بهترین مارک مخلوط کن ها در حدود 600 تا 1200 وات می باشد. توان مصرفی بالا، قدرت موتور را افزایش می دهد و مواد شما به نحو احسن مخلوط و یا آسیاب می شوند. همچنین توان مصرف بالا، عمر دستگاه را نیز بالا می برد.

حالت های تنظیمات سرعت

تنظیمات سرعت بهترین مارک مخلوط کن ها از 2 تا 10 حالته متغیر هستند و شما بسته به نیاز و بودجه خود، آنها را انتخاب می کنید. همچنین اگر شما برای مخلوط کردن یک مواد، سرعت مناسب را ندانید. مخلوط کن هایی ساخته شده‌اند که با درج تصویر انواع مواد بر روی دستگاه و تنظیم کلید سرعت بر روی آن تصویر توسط شما، دستگاه با سرعت مناسب آن مواد، شروع به کار می کند.

دریچه روی درپوش دستگاه مخلوط کن

در برخی از مخلوط کن ها دریچه ای با یک درپوش بر روی درب اصلی دستگاه تعبیه می شود. این دریچه وقتی اهمیت خود را بیشتر نشان می دهد که، لازم باشد شما در حین کار و مخلوط کردن مواد توسط دستگاه، موادی دیگر به آن مخلوط اضافه کنید.

وجود فیلتر یا فیلتراسیون در مخلوط کن
مخلوط کن چه مارکی خوبه

امروزه قابلیت فیلتر در بهترین مارک مخلوط کن ها دیده می شود. فیلتر با جدا سازی هسته و تفاله میوه از آب میوه، یک آبمیوه خالص را برای ما به ارمغان می آورد. این ویژگی باعث می شود، عمل فیلتراسیون به صورت اتوماتیک توسط دستگاه انجام شود و لازم نیست این کار را دستی انجام دهیم. در خرید مخلوط کن به وجود فیلتر دقت کنید.

بهترین مارک مخلوط کن

مخلوط کن چه مارکی خوبه

از بهترین مارک مخلوط کن های خارجی می توان از برند اسمگ (S M E G)، بوش (BOSCH)، براون (Braun)، دبلیو ام اف (WMF)، فیلیپس (PHILIPS)، سنکور (SENCOR)، پاناسونیک (Panasonic)، کنوود (Kenwood) و غیره نام برد.

از بهترین مارک مخلوط کن های ایرانی هم می توان از پارس خزر، تک الکتریک، سایا و غیره نام برد.

بهترین مارک مخلوط کن

امیدواریم این مقاله شما عزیزان را در خرید بهترین مارک مخلوط کن یاری کند.

تیم سایت هوم آنلاین بی صبرانه منتظر نظرات شما بزرگواران می باشد.

محصولات منتخب


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *