بهترین مارک کتری و قوری ترکیه و ایرانی + خرید 50 مدل

راهنمای خرید کتری و قوری

بهترین مارک کتری و قوری ترکیه و ایرانی در تمام بازارهای لوازم خانگی و فروشگاه های اینترنتی به سهولت یافت می شود. به خاطر علاقه ما ایرانیان به نوشیدن چای، کتری و قوری یکی از ابزارهای خیلی مهم آشپزخانه محسوب می شود.

در گذشته به ظاهر و شکیل بودن کتری و قوری اهمیتی داده نمی شد. ولی با تغییر سبک زندگی و ظهور آشپزخانه های اپن (Open)، ظاهر این وسیله‌ی از اهمیت بالایی در بین مردم به خصوص بانوان برخوردار شد. بالا بودن قیمت کتری و قوری جدید همیشه نشانگر کیفیت خوب آن نیست، برای خرید کتری قوری باکیفیت با کارایی بالا باید به نکات زیر توجه کنیم.

بهترین مارک کتری و قوری ترکیه

کشور ترکیه انواع ست کتری و قوری های زیبایی تولید می کند. اکثر کتری های تولید این کشور از جنس استیل ضد زنگ و ضد رسوب و قوری های این ست از جنس چینی، استیل و پرکس می باشد. با توجه به اینکه در اکثر مدل ها، جنس کتری با قوری متفاوت است ولی با این همه از نظر طراحی با هم همخوانی دارند. برای خرید کتری قوری، برندهای معتبری را در زیر معرفی کرده‌ایم.

از معروفترین و محبوب ترین بهترین مارک کتری و قوری ترکیه ، می توان از برند کرکماز ، راسل ، بنتاتی و زوپینی نام برد.

در انتهای این مقاله تیم سایت هوم آنلاین ، محصولات منتخب را جهت خریداری شما بزرگواران ارائه کرده است.

بهترین مارک کتری و قوری ترکیه

نکات مهم مورد توجه در خرید کتری و قوری

ظرفیت کتری و قوری: با توجه به تعداد افراد خانواده و مهمانی های متعدد، گنجایش کتری خود را انتخاب کنید. خرید کتری و قوری کوچک با ظرفیت کم، برای خانواده های شلوغ نمی تواند گزینه‌ی مناسبی باشد.

جنس کتری و قوری: دقت به کیفیت و جنس کتری و قوری، یکی دیگر از نکات مهمی است که باید به آن توجه کرد. سازندگان بهترین مارک کتری و قوری ترکیه و ایرانی محصولات خود را از جنس شیشه، پیرکس، چدن، استیل ضد زنگ، سرامیک طراحی و تولید می کنند.

ساختار دستگیره: یکی از نکات با اهمیت که بیشتر افراد به آن توجه نمی کنند، دستگیره محصول می باشد. بهترین مارک کتری و قوری ترکیه و ایرانی دستگیره کتری را یا از جنس نسوز و یا از خود جنس بدنه کتری با روکش نسوز می سازند. توجه داشته باشید که دستگیره قوری های چینی از ساختار خود قوری باشند و به صورت چسباندن در روی قوری قرار نگرفته باشند.

استحکام دستگیره: همانطور که در بالا ذکر شد به دلیل علاقه ایرانی ها به نوشیدن چای، ممکن است در طی شبانه روز برای نوشیدن چای، کتری و قوری را بارها تکان دهیم. که دقت به جنس و استحکام، یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در خرید کتری و قوری می باشد.

فیلتر قوری: در خرید ست کتری و قوری توجه کنید قوری، فیلتر داشته باشد. فیلتر قوری از ریخته شدن تفاله های چای در فنجان جلوگیری می کند و لازم نیست در هنگام ریختن چای یک فیلتر جداگانه برای جلوگیری از ریختن تفاله داشته باشید. در خرید کتری قوری باید به این نکات توجه کنید.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید چای ساز [ارزان و باکیفیت] در 2020

بهترین مارک کتری و قوری ترکیه و ایرانی

امکانات جالب کتری های امروزی

فیلتر کتری: یکی از امکانات جالبی که در بهترین مارک کتری و قوری ترکیه و ایرانی وجود دارد، فیلتر برای کتری است. در برخی از شهرهای کوچک و بزرگ آب نوشیدنی که توسط لوله کشی شهری به خانه ها سرازیر می شود، کیفیت و سلامت صد در صد را ندارد. فیلتر کتری قبل از جوشاندن، آب غیر سالم را تصفیه می کند و از تولید رسوب در داخل کتری جلوگیری می کند و همچنین کارایی فیلتر، باعث بالا رفتن عمر کتری می شود.

بهترین مارک کتری و قوری ترکیه

ترکیب رنگ: داشتن یک کتری و قوری یک رنگ و یک طرح از نظر زیباسازی و دکوراسیون آشپزخانه های امروزی رد شده است. اگر به بهترین مارک کتری و قوری ترکیه و ایرانی دقت کنید، کمتر می بینید که کتری و قوری یک رنگ باشند، مگر در طرح هایی که یک رنگ بودن به زیبایی ست بیافزاید.

نکته 1 : کتری و قوری باید از نظر رنگ و طرح مکمل یکدیگر باشند.

نکته 2 : در خرید کتری و قوری به رنگ و دکوراسیون آشپزخانه حتما دقت کنید، مگر اینکه به فکر زیباسازی توسط اصول کنتراست (تضاد در هنر) باشید.

قیمت کتری و قوری جدید

قیمت: قیمت کتری و قوری جدید به جند عامل مهم بستگی دارد. برای مثال شاید قیمت بهترین مارک کتری و قوری ترکیه و ایرانی جدید کمی گرانتر از سایر نمونه های موجود در بازار به نظر بیایند.

ولی این را بدانید که در بهترین مارک کتری و قوری ترکیه و ایرانی به مقاومت و جنس بدنه، کیفیت کلی ست کتری و قوری، هارمونی رنگ و طرح، وجود فیلتر و داشتن ضمانت نامه و استانداردهای بین المللی دقت فراوان می شود و شما از خرید کتری و قوری از این نوع سالیان سال لذت خواهید برد.

قیمت کتری و قوری جدید

امیدواریم این مقاله شما را در انتخاب خرید بهترین مارک کتری و قوری ترکیه و ایرانی یاری فرماید.

تیم سایت هوم آنلاین بی صبرانه منتظر نظرات شما بزرگواران می باشد.

محصولات منتخب


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *