خرید بهترین چاقو تیز کن خانگی + 40 مدل بادوام

راهنمای خرید چاقو تیز کن

بهترین چاقو تیز کن خانگی چه ویژگی هایی دارد؟ بهترین مارک چاقو تیز کن چیست؟ شاید ما زیاد به کیفیت و کارایی چاقو تیز کن توجه نکنیم، اما یک چاقو تیز کن خوب می تواند در زمان هایی که مشغول کار با چاقو هستیم، کمک بزرگی به ما کند. بهترین چاقوهای دنیا نیز بعد از گذشت زمان و استفاده مکرر دچار کندی می شوند و عدم برش خوب چاقو علاوه بر اینکه زمان کار را به تأخیر می اندازد، اعصاب ما را بر هم می ریزد. در خرید چاقو تیز کن زیاد به ظاهر و مدل آن توجه نکنید و چون این محصول در عین زیبایی می تواند کارایی زیادی برای شما نداشته باشد.

بهترین چاقو تیز کن خانگی باید علاوه بر تیز کردن خوب، باید به چاقو نیز آسیب نزند. با راهنمای خرید چاقو تیز کن با سایت هوم آنلاین همراه باشید تا ویژگی ها و ساختار چاقو تیز کن برقی و دستی و نحوه صحیح تیز کردن چاقو را برای شما آشکار کنیم.

در انتهای این مقاله تیم سایت هوم آنلاین ، محصولات منتخب را جهت خریداری شما بزرگواران ارائه کرده است.

بهترین چاقو تیز کن خانگی

خرید چاقو تیز کن خانگی

بهترین مارک چاقو تیز کن

برای همه‌ی ما این اتفاق افتاده است که چاقوهای ما توان برش خود را بعد از گذشت زمان از دست می دهند. بیشتر افراد فکر می کنند که برای حل این مشکل باید چاقوهای خود را به کارگاه های تیزکنی بدهند، در حالی که کسانی که کارشان تیز کردن چاقو می باشد، این کار را با دستگاه های بزرگ و پر سرعت انجام می دهند، که این دستگاه ها به شدت عمر چاقو را پایین آورده و چاقو زود به زود کند می شود.

برای اینکه این مشکل را از سر راه خود بردارید، توصیه ما به شما خرید بهترین چاقو تیز کن خانگی می باشد. بهترین چاقو تیز کن خانگی علاوه بر اینکه چاقوهای شما را بدون هزینه و خوب تیز می کند، در عین حال سلامت چاقوی شما را نیز تهدید نمی کند و شما می توانید بدون اعصاب خوردی چاقوی خود در زمانی کوتاه تیز کنید.

نحوه صحیح تیز کردن چاقو

بهترین چاقو تیز کن خانگی

همانطور که در بالا ذکر شد، همه نوع چاقویی بعد از گذر زمان و استفاده های مکرر قدرت برش خود را دست داده و تیغه های آن تغییر شکل می دهد و در این حال  است که، ما به فکر خرید چاقو تیز کن و تیز کردن چاقو می افتیم. البته اگر ما این کار را صحیح انجام ندهیم، به آن آسیب زده و چاقو کندتر از قبل می شود.

چاقوهای خود را حداقل هفته‌ای یک بار با بهترین چاقو تیز کن خانگی تیز کنید، با این کار چاقوهای شما همیشه تیز می ماند و همچنین عمر آن به طور چشمگیری بالا می رود. البته تیز کردن مرتب چاقو آن را تیزتر نمی کند ، بلکه این عمل باعث تیز ماندن همیشگی چاقو می شود.

بیشتر بخوانید
خرید بهترین ست چاقوی آشپزخانه + 40 مدل ناب
چگونه چاقوی خود را تیز کنیم

در خرید چاقو تیز کن، بهترین چاقو تیز کن خانگی را انتخاب کنید که آزادی عمل بیشتری داشته باشد و به شما اجازه دهد چاقو را با زاویه‌ی 20 درجه روی آن قرار دهید. برای به دست آوردن زاویه‌ی 20 درجه، ابتدا چاقو را به صورت عمود و 90 درجه روی تیز کن قرار دهید، بعد چاقو را 50 درصد (نصف) به یک جهت خم کنید تا زاویه‌ی 45 درجه به دست آید و دوباره اگر این عمل را تکرار کنید زاویه‌‌ای در حدود 20 درجه به دست می آید.

در این حالت چاقو را با سرعت متوسط روی چاقو تیز کن از انتهای تیغه به نوک بکشید، به طوری که در آخر نوک چاقو با چاقو تیز کن تماس پیدا کند. البته این کار را برای هر دو لبه تیغه انجام دهید، تا چاقوی شما یکدست تیز شود.

بعد از اتمام کار به دلیل وجود ذرات فلز تیغه روی چاقو، حتماً قبل از استفاده از چاقو آن را با دستمالی تمیز، پاک کنید. خرید بهترین چاقو تیز کن خانگی را فراموش نکنید، چاقوی کند با وجود اینکه کار را به تأخیر می اندازد، به دلایل مختلف خطرناک نیز است.

بهترین مارک چاقو تیز کن

خرید چاقو تیز کن برقی

خرید بهترین چاقو تیز کن خانگی برقی و کار با آن می تواند برای ما بسیار جالب باشد. این دستگاه ها بسیار سریع و همراه با صدا کار می کنند و یک سینی کوچک در زیر آنها برای جلوگیری از ریخته شدن براده ها تعبیه می شود. کار با این دستگاه ها خیلی ساده است و علاوه بر تیز کردن چاقوهای دندانه دار و اره مانند، از آنها برای تیز کردن قیچی هم می توان استفاده کرد.

البته فراموش نشود بهترین چاقو تیز کن خانگی های دستی علاوه بر قیمت و وزن کمتر و همچنین جا به جایی آسان، عمر چاقوی ما را بالا می برد. در خرید چاقو تیز کن به جنس بدنه و سنگ سایشی آن دقت فرمایید.

خرید چاقو تیز کن برقی

جنس چاقو تیز کن

سازندگان بهترین چاقو تیز کن خانگی برای ساخت بدنه محصولات خود از پلاستیک فشرده و مقاوم و یا از فلز روکش دار مرغوب استفاده می کنند. البته قسمت مهمی که در خرید چاقو تیز کن باید به آن توجه کرد، جنس سنگ سایشی آن می باشد.

 تولید کنندگان بهترین چاقو تیز کن خانگی از سرامیک صیقل خورده و یا از کاربید تنگستن و سنگ های الماسی و در برخی موارد از استیلی خاص برای قسمت تیز کن استفاده می کنند.

میزان نرمی و سختی سنگ سایشی با گریت (GRIT) محاسبه می شود و هر چه میزان گریت بالاتر باشد، سنگ سایشی نرمتر است. برای مثال سنگ سایشی با گریت 500، سختر از سنگ سایشی با گریت 1000 می باشد. دانستن این موضوع زمانی به درد شما خواهد خورد که برای تیز کردن چاقوهای کوچک و سبک از سنگ سایشی با گریت بالا و برای تیز کردن چاقوهای بزرگ و سنگین، از سنگ سایشی با گریت پایین استفاده کنید.

نکته : هر چاقو را با سنگ مخصوص خود تیز کنید، تا عمر و کارایی آن را بالاتر برود.

 دو شکافه

پدید آورندگان بهترین چاقو تیز کن خانگی ، دو شکاف را برای محصولات خود در نظر می گیرند. این چاقو تیز کن ها چاقوهای دو لبه را به راحتی و یکدست تیز می کنند.

در خرید چاقو تیز کن به چه نکاتی توجه کنیم

بهترین مارک چاقو تیز کن
سهولت در کار

کار با بهترین چاقو تیز کن خانگی بسیار آسان است، چون طراحی آنها به گونه ای است که چاقو سریع تیز شده و ذرات فلز بروی چاقو نمی چسبد و همچنین براده ها به دلیل سینی زیرین روی زمین نمی ریزند.

مطالعه دفترچه راهنما

اگر قصد خرید چاقو تیز کن برقی را دارید، قبل از خرید دفترچه راهنمای آن را بخوانید و ببینید چه امکاناتی دارد.

روکش غیر قابل لغزش

در هنگام خرید چاقو تیز کن خانگی به راحتی دسته و روکش غیر قابل لغزش آن دقت فرمایید. تولید کنندگان بهترین چاقو تیز کن خانگی در طراحی به این ویژگی ها دقت می کنند.

وجود محافظ

سازندگان بهترین چاقو تیز کن خانگی برای محصولاتشان یک محافظ برای جلوگیری از پرتاب ذرات فلز به چشم تعبیه می کنند. اگر به هر دلیلی این محافظ وجود نداشت در هنگام تیز کردن از عینک استفاده کنید.

بهترین چاقو تیز کن خانگی

بهترین مارک چاقو تیز کن

از برندهای بهترین چاقو تیز کن خانگی می توان از دبلیو ام اف (WMF)، فیسکارس (FISKARS)، فیلکو (FELCO)، فکلمن (FACKELMANN) و غیره نام برد.

معرفی این برندها این هیچ سودی برای تیم سایت هوم آنلاین ندارد و فقط جهت رفاه حال کاربران و انتخاب صحیح، این برندها برای شما بزرگواران معرفی می گردد.

بهترین چاقو تیز کن خانگی

امیدوارم با مطالعه این مقاله بهترین چاقو تیز کن خانگی را انتخاب و خریداری نمایید.

تیم سایت هوم آنلاین بی صبرانه منتظر نظرات شما بزرگواران می باشد.

محصولات منتخب

برای مشاهده تصاویر منتخب در اندازه بزرگ، روی عکس کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *