سرویس چینی چه مارکی خوبه؟ویژگی ها و خرید سرویس چینی مقاوم

سرویس چینی چه مارکی خوبه

سرویس چینی چه مارکی خوبه ؟ این سوال با وجود تنوع محصولات و انواع مارک ها و تبلیغات فراوان در ظروف چینی برای ما حتماً قبل از خرید سرویس چینی پیش خواهد آمد. وقتی به بازار یا فروشگاه های اینترنتی برای خرید ست ظروف چینی مراجعه می کنیم، با انواع سرویس چینی جدید و شیک مواجه می شویم که با ظاهر جذاب و جالبشان ما را از خود بی خود می کنند. برای رسیدن به بهترین مارک ظروف چینی باید نکاتی مهم در خرید سرویس چینی را بدانیم. در ادامه‌ی این مقاله در ارتباط با پایین بودن قیمت ظروف چینی ارزان و مقایسه چینی زرین و مقصود و قیمت سرویس چینی خارجی و ایرانی بحث خواهیم کرد.

در انتهای این مقاله، محصولات منتخب جهت خریداری برای شما بزرگواران ارائه شده است.

راهنمای خرید سرویس چینی

تاریخچه ظروف چینی

ظروف چینی به 3 صورت خمیر سفت چینی، چینی مصنوعی با خمیر نرم و چینی با استخوان کلسیمی ساخته می شود. در سال 618 میلادی در زمان سلسله یانگ سفال گران چینی، پتنس یا همان سنگ چینی (فلدسپاتیک) را خرد و آسیاب می کردند و با کائولین (CAOLIN) که ما آن را خاک سفید چینی می نامیم، مخلوط می کردند و این مخلوط در دمای 1450 درجه سانتیگراد پخته می شد، بعد از این کارها ظرف چینی بوجود می آمد.

ظروف چینی مصنوعی با خمیر نرم

چینی مصنوعی زمان قرون وسطی در اروپا ساخته شد. به طوری که گل خاک رس را با شیشه آسیاب شده مخلوط می کردند و در دمای 1200 درجه سانتیگراد این مخلوط پخته می شد.

تشخیص چینی خوب از بد

سرویس چینی چه مارکی خوبه

انواع چینی جدید و شیک ساخته و روانه بازار می شوند، ولی ما در تشخیص بهترین مارک ظروف چینی باکیفیت همیشه سردرگم هستیم. یکی از نکات مهم در خرید سرویس چینی اصل این است که، کمی روغن سیاه را به ظروف چینی می مالیم و آن را در معرض آفتاب یا یک وسیله گرمایشی می گذاریم. بعد از حدود 30 دقیقه آن را با دستمالی تمیز پاک کنید، ظرف چینی اصل به راحتی پاک می شود ولی در مقابل بر روی ظرف چینی بی کیفیت یک اثر لک ناشی از روغن سیاه،باقی می ماند.

سرویس چینی چه مارکی خوبه

لعاب سرویس چینی جدید و شیک

لعاب ماده ای شیشه ای به صورت مایع است که سرویس چینی در آن غوطه‌ور شده و در کوره پخته می شود. این ماده ظاهر زیبایی به ظروف چینی می دهد و در عین حال به دلیل متخلخل (پر منفذ) بودن، ظروف چینی را بهداشتی می کند. همچنین لعاب کاری مقاومت و استحکام سرویس چینی را افزایش می دهد.

امروزه لعاب کاری با فناوری IGD (دکور داخلی لعاب) انجام می پذیرد،به طوری که نقوش زیر لعاب قرار می گیرد. با این فناوری بسیار کارآمد دیگر غذا و مواد شوینده با نقوش روی ظروف در تماس مستقیم نیستند و علاوه بر بهداشتی بودن، نقش های روی ظرف کیفیت اولیه خود را حفظ می کنند.

سرویس چینی چه مارکی خوبه

جواب به سوال سرویس چینی چه مارکی خوبه چندان راحت نیست و معرفی بهترین مارک ظروف چینی و تفکیک آن از بقیه بسیار سخت است، چون تمام برندهای معروف جهان با وارد کردن دستگاه ها و تکنولوژی های جدید روزبروز پیشرفته تر از قبل می شوند. از بهترین مارک ظروف چینی خارجی مانند کاراجا، فرانسوا، نیتانتی، انگلیش هوم، دسینی ،ورساچه، بی وی کی و غیره می توان نام برد.

ظروف چینی ارزان

سرویس چینی به خاطر ظاهر زیبا و بهداشتی بودن بیشتر از سایر ظروف مورد استفاده قرار می گیرد. ولی بعضی وقت ها برندهای نامعتبر داخلی و خارجی به دلیل هزینه‌ی بالای لعاب کاری و ایجاد ظاهری براق و خوشایند از فلزات سنگینی نظیر سرب و کادمیوم استفاده می کنند، که برای سلامتی انسان بسیار مضر است. بنابراین در هنگام خرید سرویس چینی ایرانی یا خارجی به علامت استاندارد ایران یا ISO دقت فرمایید.

همچنین ظروف چینی ارزان علاوه بر ظاهری نه چندان زیبا، در مقابل حرارت و ضربه مقاومت بسیار پایینی دارند. به طوری که هنگام شستشو ممکن است رنگ نقوش روی ظرف کیفیت خود را از دست داده و لب پر بشود. ظروف چینی ارزان به دلیل تولید مقطعی در موقع شکستن یکی از ظروف، جایگزینی برای آن پیدا نخواهید کرد. خواندن و به یاد سپردن این مطالب دلیل قیمت پایین ظروف چینی ارزان را برای شما آشکار می کند.

یکی از نکات مهم در خرید سرویس چینی

قیمت سرویس چینی 18 نفره خارجی

قیمت سرویس چینی 18 نفره خارجی از 1 میلیون تومان تا 4 میلیون تومان نسبت به کیفیت و برند در بازار موجود است، گاهاً در سرویس های چینی با اقلام زیاد، جای دستمال کاغذی، جای شمع، زنگوله، قاشق چینی و غیره… دیده می شود، که این اقلام جزء تعداد سرویس محسوب می شود.

اگر به این وسیله ها نیازی ندارید، برای کاهش هزینه می توانید در هنگام خرید سرویس چینی تعداد اقلام را کم کنید و فقط وسیله های ضروری را خریداری نمایید.

سرویس چینی 12 نفره شامل چه چیزهایی است

یک سوال که خیلی از کاربران می پرسند این است که، سرویس چینی 12 نفره شامل چه چیزهایی است ؟ در جواب باید بگوییم که سرویس 12 نفره اغلب در بسته های بزرگ 102 یا 108 پارچه ای در بازار و فروشگاه های اینترنتی موجود هستند، که اقلام آنها در زیر به طور کامل ذکر کرده‌ایم.

برای مثال تعداد و اندازه های ظروف موجود در سرویس چینی غذاخوری 12 نفره 108 پارچه به این صورت است.

همه اندازه ها بر حسب سانتی متر می باشد.

 • شش عدد پیاله با قطر 18
 • سه عدد پیاله با قطر 21
 • یک عدد سوپ خوری با درب، با ظرفیت 2700 سی سی “2 پارچه”
 •  دو عدد سالاد خوری بزرگ با قطر 26
 • دوازده عدد سالاد خوری کوچک با قطر 14
 • سه عدد دیس با قطر (42 × 1) + (38 × 2)
 •  دوازده عدد بشقاب غذا خوری با قطر 27
 •  دوازده عدد بشقاب خورشت خوری با قطر 23
 •  هجده عدد بشقاب میوه خوری با قطر 20
 • قوری درب دار با گنجایش 1300 سی سی (2پارچه)
 • دوازده عدد فنجان با قطر 8
 • دوازده عدد نعلبکی با قطر 15
 •  یک عدد قندان با درب با گنجایش 300 سی سی (2 پارچه)
 • دو عدد شکر ریز با گنجایش 280 سی سی (4 پارچه)
 • شش عدد نمکدان با گنجایش 40 سی سی

سرویس چینی جدید و شیک

شاید این مقاله هم براتون مفید باشه:
سرویس قابلمه چی بخرم‌؟ + خرید 32 مدل+ قیمت روز 1400

سرویس چینی چه مارکی خوبه

بهترین مارک ظروف چینی ایرانی

در هنگام خرید سرویس چینی توجه داشته باشید که فقط به دلیل خارجی بودن ظروف چینی، هزینه بالایی برای آنها صرف نکنید. برخی از نمونه های خارجی کیفیت به مراتب پایین تری دارند و همان طور که گفته شد، حتی ممکن است سلامتی انسان را با خطر مواج کند. سعی کنید سرویسی که انتخاب می کنید، اقلام یدکی و ضمانت نامه معتبر ظروف چینی داشته باشد.

امروزه انواع سرویس چینی جدید و شیک زیادی در ایران تولید می شود که کیفیت و تنوع قابل توجهی دارند و به راحتی می توانید اقلام یدکی آنها را جایگزین کرده یا اضافه کنید. از بهترین مارک ظروف چینی ایرانی مانند زرین، تقدیس، مقصود، پردیس و چندین برند معتبر دیگر در بازار و فروشگاه های اینترنتی می توان نام برد.

به راحتی می توانید با کمی جستجو در بازار و صفحات اینترنتی، مطالبی در باره‌ی مقایسه چینی زرین و مقصود یا مقایسه چینی زرین و پردیس را بیابید و بهترین مارک ظروف چینی ایرانی را انتخاب و خریداری نمایید.

در هنگام خرید ظروف چینی به چه چیزهایی دقت کنیم

وقتی به فروشگاه برای خرید سرویس چینی جدید و شیک مراجعه می کنیم، به دلیل تنوع محصولات و چیدمان زیبا زیر نور ویترین مغازه ها انتخاب برای ما بسیار سخت می شود. قبل از انتخاب، رنگ دیگر وسایل میز غذاخوری خود را در نظر بگیرید تا رنگ نقوش روی سرویس با دکوراسیون میز غذاخوری در تضاد نباشد.

بهترین مارک ظروف چینی ایرانی

نکات مهم در خرید سرویس چینی جدید و شیک

بهترین مارک ظروف چینی باید قابلیت هایی را که در زیر آورده ایم، را داشته باشند.

 • اندازه مناسب برای قرار گرفتن در کابینت ها، قفسه ها و ماشین ظرفشویی
 • خرید تعداد به اندازه اقلام و پرهیز از لوازم اضافه به در نخور
 • تراش های استاندارد دور و زیر ظروف
 • برند معتبر و داشتن ضمانت نامه
 • مقاومت در برابر ضربه و افتادن از ارتفاع
 • مقاومت حرارتی (گرم و سرد شدن آنی)
 • امکان استفاده در مایکروویو
 • مقاومت لبه ها (لب پر نشدن)
 • کیفیت، مقاومت و سختی لعاب
 • شکل ظاهری (فرم)
 • کیفیت و زیبایی نقوش

سرویس چینی چه مارکی خوبه

امیدوارم این مقاله به سوال شما درباره‌ی، سرویس چینی چه مارکی خوبه ؟پاسخ داده باشد و یک سرویس چینی جدید و شیک را خریداری نمایید.

تیم سایت هوم آنلاین همیشه بی صبرانه منتظر نظرات شما بزرگواران است.

محصولات منتخب


1 دیدگاه برای “سرویس چینی چه مارکی خوبه؟ویژگی ها و خرید سرویس چینی مقاوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *