خرید انواع شیر روشویی معمولی و پیشرفته

wall mount waterfall bathroom sink faucet

در این مقاله می خواهیم درباره‌ی انواع شیر روشویی بحث کنیم. اگر قصد خرید شیر روشویی داشته باشید، با کمی جستجو به انواع شیرهای روشویی بر می خورید، که بسته به سلیقه و مقدار بودجه ای که در نظر گرفته اید، آن را انتخاب می کنید. اگر در اینترنت به دنبال خرید شیر روشویی باشید با عنواینی مانند شیر روشویی پایه بلند ، شیر روشویی ارزان و قیمت شیر روشویی معمولی ارزان مواجه خواهید شد، ولی باید بدانید که ارزان بودن این شیرها بی دلیل نیست چون آلیاژ و ساختار این شیرها کیفیت لازم را ندارند. در نمونه هایی که وارد بازار شده اند، چند وقتی است که شیرهای رنگی به چشم می خورد. شیر روشویی طلایی و شیر روشویی مشکی بیشتر از سایر رنگ مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

امروزه شیر توالت تک اهرمی به دلیل بالا بودن قیمت شیر روشویی دو پایه بیشتر استفاده می شود. چند سالی هست که به خاطر صرفه جویی در مصرف آب شیر دستشویی چشمی و شیر دستشویی لمسی وارد بازار شده است، که ظهور این شیرها باعث صرفه جویی 50 تا 70 درصدی در مصرف آب شده است.

Luxury toilet faucet

در انتهای این مقاله، محصولات منتخب جهت خریداری برای شما بزرگواران ارائه شده است.
شیر روشویی پایه بلند مرغوب یا شیر روشویی ارزان

در شیر روشویی پایه بلند مرغوب از آلیاژ برنج و برای پوشش روکش آنها از نیکل و کروم استفاده می شود، این شیرها به هیچ عنوان زنگ نمی زنند و طراحی زیبایی دارند و قطعات استفاده شده داخلی این شیرها از مواد اولیه مرغوب هستند. این شیر ها عمر بالای دارند و جلوه ای زیبا به ست روشویی ما می دهند. ولی شیر روشویی ارزان که در بیشتر سایت ها یا مغازه ها با آنها مواجه می شویم، این کیفیت را ندارند.

شاید این مقاله هم براتون مفید باشه:
خرید آینه کابینت دار دستشویی با 41 مدل ارزان و شیک

شیر روشویی ارزان عمر کوتاهی دارد و باید انتظارمان در حد مبلغی باشد که برای خرید آنها صرف کرده ایم. لازم به ذکر است این شیرها نیز سالیان درازی برای ما کار می کند، ولی رفته رفته ظاهر اولیه خود را از دست می دهد. برای مثال ممکن است به خاطر رسوب آب و کیفیت پایین پوشش روی شیر، پوشش از بین برود و به تدریج زنگ بزند.

شیر روشویی پایه بلند ارزان یا شیر روشویی ارزان

تمیز کردن رسوب از شیر روشویی

برای تمیز کردن رسوب از شیر آب به یک لیمو ترش و مقداری جوش شیرین احتیاج داریم. لیمو ترش و جوش شیرین را با مقداری آب مخلوط کرده و با یک اسکاچ اسفنجی روی شیر آب می کشیم، بعد از حدود 10 دقیقه اسفنج را آغشته به سرکه سفید می کنیم و دوباره روی شیر می کشیم و باز مدتی صبر می کنیم و شیر را با آب می شوریم. با این کار شیر آب خانه امان مانند روز اول تمیز می شود. در شیر روشویی پایه بلند، به دلیل ارتفاع بلند شیر این رسوبات بیشتر به چشم می آید.

این عمل را ماهی یکبار تکرار کنید، تا رسوب ها پوشش شیر تان را از بین نبرند.

تمیز کردن رسوب از شیر روشویی

شیر دستشویی چشمی و شیر دستشویی لمسی هوشمند

در شیرهای پیچیده و پیشرفته روشویی، جریان آب بدون تماس دست با فناوری پیشرفته مادون قرمز تحریک می شود. بدون لمس شیر، سنسور مادون قرمز، جریان آب را تحریک می کند و آب از شیر سرازیر می شود. در این سیستم آب فقط تا زمانی که لازم باشد، جریان می یابد و هدر نمی رود.

شیر دستشویی چشمی و شیر دستشویی لمسی هوشمند

شیر روشویی طلایی

به دلیل اینکه مدت زیادی از ورود شیرهای رنگی به بازار نمی گذرد، نمی توان گفت کیفیت رنگ این شیرها در چه حدی است. البته بعد از ساخت شیر در کارخانه وقتی سازندگان می خواهند شیر آب را با کروم و نیکل بپوشانند، رنگ را با این عناصر مخلوط می کنند و شیر به رنگ دلخواه در می آید. ولی نمی توان گفت رنگ مخلوط شده تأثیر منفی روی پوشش می گذارد یا نه.

امروزه آرشیتکت ها و طراحان داخلی، از شیر روشویی پایه بلند رنگی بیشتر استفاده می کنند.

ولی با این حال به دلیل سلایق مختلف افراد، چند وقتی است که، استفاده از این شیرها باب شده است. اگر شما هم قصد خرید شیر روشویی رنگی را دارید،حتماً  برندهای معتبر را انتخاب کنید.

شیر روشویی طلایی

شیر روشویی پایه بلند ارزان یا روشویی باکیفیت؟

روشویی پایه بلند ارزان باشد یا با کیفیت، کاربرد یکسانی دارند. این روشویی ها مخصوص سینک روشویی کاسه ای هستند. این سینک ها به دلیل اینکه به صورت روکار روی ست کابینت روشویی قرار می گیرند، ارتفاع بلندی دارند و این شیرها به خاطر پایه بلند بودن و زاویه‌ی مناسبی که دارند، مخصوص این سینک ها هستند.

روشویی پایه بلند ارزان از آلیاژ برنج خالص ساخته نمی شوند و آلیاژهای ارزان نیز در آنها استفاده می شوند، که ممکن است در دراز مدت زنگ بزنند و همچنین پوشش آنها به دلیل کیفیت نسبتاً پایین، درخشندگی روشویی های مرغوب را ندارند.

شاید این مقاله هم براتون مفید باشه:
بررسی و خرید بهترین ماشین ریش تراش مردانه و زنانه

ممکن است بعضی از افراد به دلیل قیمت بالای شیرآلات، مجبور به خرید این شیرها شوند. اگر این نوع شیرها را خریداری کردید.نگران پوشش و زنگ زدگی نباشید. همانطور که در بالا گفتیم، ماهی یک بار با لیمو ترش،جوش شیرین و سرکه سفید آنها را تمیز کنید. همچنین سالی 2 بار قطعات شیر را باز کنید و رسوب داخل شیر را تمیز کنید. این کار از زنگ زدگی و فرسایش جلوگیری می کند.

شیر روشویی پایه بلند

خرید شیر دستشویی چشمی چراغ دار LED

شیر دستشویی چشمی ال ای دی زیبایی منحصر به فردی به سرویس بهداشتی و ست روشویی ما می دهد. این شیر ها با باطری کار می کنند و باطری که در این شیرها استفاده می شود، به خاطر سهولت کار، باطری ساده قلمی در آنها جاگذاری شده است. مصرف باطری این شیرها بسیار پایین است و تعویض آنها خیلی ساده است. یک پیچ سر آلن زیر شیر تعبیه شده است و با باز کردن آن می توانیم باطری را تعویض و شیر را سرویس کنیم.

اگر سینک شما روی کابینت روشویی قرار گرفته و روکار است، می توانید با خرید شیر روشویی پایه بلند چشمی، از امکانات این نوع شیرها لذت ببرید.

طراحان یک چراغ ال ای دی ضد آب در رنگ های مختلف، در قسمت خروجی آب تعبیه کردند. وقتی دستمان را جلوی شیر آب می گیریم، توسط سنسور داخل شیر چراغ روشن شده و آب به جریان می افتد و نور LED زیبایی متفاوتی به جریان آب می دهد.

این نوع شیرها را کارخانه های معتبر خارجی مانند کارخانه کنتی پلاس (+ Conti)سوییس تولید می کنند. به همین علت خرید شیر روشویی چراغ دار ال ای دی، می تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد.

شیر دستشویی چشمی

خرید شیر روشویی توکار

خرید شیر روشویی توکار نشانگر سلیقه خوب کسانی است که این نوع شیرها را انتخاب می کنند. قبل از خرید شیر روشویی توکار باید مدل سرویس بهداشتی و جایی که باید نصب شود را در نظر بگیریم. اگر قصد خرید از این نوع شیرها را دارید، بهتر است قبل از لوله کشی و کاشیکاری سرویس بهداشتی اقدام به خریداری فرمایید.

تعویض و سرویس قطعات

برای تعویض قطعات داخلی شیر روشویی توکار، یک پیچ آلن در زیر آنها وجود دارد، که با باز کردن آن، قسمتی از شیر به حالت کشویی به بیرون می آید و به ما اجازه تعویض و سرویس می دهد.

خرید شیر روشویی توکار

مشکلات پخش شدن آب در سینک روشویی

گاهی اوقات در هنگام خرید شیر روشویی به ابعاد و مدل سینک روشویی دقت نمی کنیم و بعد از نصب تازه می فهمیم بعد از اینکه آب را باز می کنیم، آب به طور مستقیم به داخل سینک سرازیر نمی شود و باعث می شود آب به بیرون پخش شده و لباس هایمان را خیس کند.

برای حل این مشکل 2 راه حل وجود دارد،یا باید نسبت به خرید شیر روشویی پایه بلند زاویه دار اقدام کنیم، یا اگر امکان خرید شیر روشویی پایه بلند وجود ندارد، یک قطعه پلاستیکی که در عکس مشاهده می کنید، به شیرمان اضافه کنیم.

شیر روشویی پایه بلند

امیدوارم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

با نظرات خود ما را در ادامه‌ی خدمت رسانی بیشتر و بهتر یاری فرمایید.

محصولات منتخب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *