قیمت تابلو فرش وان یکاد ماشینی به همراه خرید 41 مدل از زیباترین ها

قیمت تابلو فرش وان یکاد ماشینی

تابلو فرش ماشینی از کجا بخرم‌؟ یکی از هنرهای دستی و سنتی ما ایرانیان که در تمام دنیا زبان زد همگان است و چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می کند، تابلو فرش است. ولی حالا چند دهه است که نوع ماشینی این محصول در طرح ها و کیفیت های گوناگونی تولید می شود، که البته به دلیل زحمت و زمان کم در پروسه‌ی بافت و همچنین استفاده از مواد اولیه‌ی متفاوت، قیمت به مراتب پایین تری نسبت به نوع دستباف این محصول دارد. که برای مثال قیمت تابلو فرش وان یکاد ماشینی در حدود 10 الی 20 برابر ارزان تر از ون یکاد دستباف می باشد.

البته تابلو فرش وان یکاد ماشینی نیز در کیفیت های مختلفی وجود دارد، که این گوناگونی کیفیت تأثیر زیادی بر روی قیمت آن دارد. از این رو برای آشنایی بیشتر با انواع و طرح های مختلف این محصول در ادامه‌ی مقاله با راهنمای خرید تابلو فرش ماشینی وان یکاد با سایت هوم آنلاین همراه باشید.

در انتهای این مقاله تیم سایت هوم آنلاین، شرایط خرید تابلو فرش وان یکاد ماشینی با قیمت ارزان فراهم کرده است.

قیمت تابلو فرش وان یکاد ماشینی

تابلو فرش دستبافت زحمت و زمان زیادی را می طلبد تا به پایان رسد و همچنین بدلیل استفاده از مواد اولیه باکیفیت قیمت نسبتاً بالایی دارد. بعنوان مثال از نخ ابریشم و پشم طبیعی در تابلو فرش ماشینی استفاده نمی شود، ولی در نمونه‌ی دستباف تابلوهایی هستند که 100 درصد از ابریشم بافته شده‌اند، که به جرأت می توان گفت این نمونه ها جزء زیباترین تابلو فرش ها محسوب می شوند.

ولی قیمت تابلو فرش وان یکاد ماشینی به خاطر استفاده از الیافی نظیر پلی‌استر، پلی آکریلیک، پلی پروپین و غیره و زحمت بسیار کم برای بافت، بسیار پایین تر است. ولی با این همه تابلو فرش ماشینی نیز زیبایی های منحصر به فردی از قبیل بافت یکسان و هماهنگ و استفاده از رنگ های اصولی دارد، که همانند یک عکس واقعی جلوه می کند.

شاید این مقاله هم براتون مفید باشه:
تابلو فرش دستبافت از کجا بخرم + خرید 40 مدل بی نظیر

تشخیص تابلو فرش دستباف و ماشینی

 • الیاف: الیاف به کار رفته در تابلو فرش ماشینی مصنوعی هستند، ولی در تابلو فرش دستباف از پشم و ابریشم استفاده می شود.
 • تقارن: طرح نقشه در تابلو فرش ماشینی قرینه بوده، که این تقارن را در نمونه‌ی دستباف کمتر خواهید دید.
 • پشت فرش: پشت فرش دستباف بسیار نرم بوده و طرح فرش از پشت کاملاً قابل مشاهده است که در نمونه‌ی ماشینی این رخداد وجود ندارد.
 • تار: ریشه های تابلو فرش ماشینی به آن دوخته شده‌اند، در حالی که ریشه ها در تابلو فرش دستبافت جزئی از فرش هستند.
 • رنگ: در تابلو فرش دستبافت از رنگ طبیعی که سطح فرش را می پوشاند استفاده می شود، ولی در فرش ماشینی رنگ مصنوعی که به درون الیاف نفوذ کرده، به چشم می خورد.
 • مقاومت: الیاف طبیعی در فرش دستباف در برابر آتش کمی مقاوم هستند، این در حالی است که الیاف مصنوعی زود آتش گرفته و بویی همانند پلاستیک از آن متصاعد می شود.

نکات مهم در خرید تابلو فرش وان یکاد ماشینی

 • الیاف: در خرید تابلو فرش وان یکاد ماشینی به جنس الیاف دقت کرده و سعی کنید الیاف فرش از پلی آکریلیک باشد که دوام و زیبایی بیشتری دارد.
 • رنگ: دقت به هماهنگی و کیفیت رنگ در نقشه تابلو فرش وان یکاد از موارد مهم در هنگام خرید می باشد.
 • زمینه: طرح و رنگ زمینه‌ی تابلو فرش باید با نوشته های آن هماهنگ باشد، پس در خرید تابلو فرش وان یکاد ماشینی به این نکته توجه کنید.
 • برجسته: قیمت تابلو فرش وان یکاد ماشینی برجسته کمی بالاتر از نمونه های معمولی می باشد. این تفاوت قیمت به دلیل زحمت زیاد و زیبایی فوق‌العاده تابلو فرش برجسته می باشد.
 • قاب: مدل، طرح و رنگ قاب باید به ساختار کلی تابلو فرش بیاید، که در غیر اینصورت زیبایی فرش به چشم نخواهد آمد. از این رو به این نکته نیز در هنگام خرید توجه فرمایید.
 • نوع نوشته: طرحی را انتخاب کنید که نوشته های آن به راحتی از هر فاصله قابل خواندن باشد. این نکته در زیبایی تابلو فرش ون یکاد تأثیر بسزایی دارد.
 • بند: از انواع بهترین برند تابلو فرش ماشینی که کاربران از قیمت و کیفیت آنها ابراز رضایت نموده‌اند، می توان به نقش نگار رضوی، دنیای فرش، فرش مارکت و غیره اشاره کرد.

در قسمت محصولات منتخب بهترین نمونه ها که کاربران از خرید و قیمت آنها رضایت کامل دارند، جهت خریداری شما دوستان گلچین شده است و همچنین معرفی برندها برای آشنایی بیشتر کاربران بوده و هیچ سودی برای سایت هوم آنلاین ندارد.

خلاصه‌ی متن

قیمت تابلو فرش وان یکاد ماشینی به دلیل استفاده از الیاف و رنگ های مصنوعی بسیار پایین تر نمونه‌ی دستباف این محصول می باشد. ولی به خاطر بافت یکسان و هماهنگی رنگ ها، زیبایی منحصر به فردی دارد. در هنگام خرید تابلو فرش وان یکاد ماشینی به مواردی مانند نوع نوشته، برجسته بودن نوشته و طرح های نقشه، جنس الیاف، قاب و زیبایی دقت کنید.

امیدواریم این مقاله، شما عزیزان را با قیمت تابلو فرش وان یکاد ماشینی تا حدی آشنا کرده باشد. 

تیم سایت هوم آنلاین بی صبرانه منتظر نظرات شما بزرگواران می باشد.

محصولات منتخب

برای مشاهده تصاویر منتخب در اندازه بزرگ، روی عکس کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *