تاریخ امروز:12 آذر 1399

هر آنچه در مورد دستمال های آشپزخانه باید بدانید

مقدمه

آشپزخانه ها پر از وسایل و لوازم بی شماری هستند که بدون آنها پخت و پز ممکن نیست. اهمیت برخی از این محصولات بیش از سایر وسایل به چشم می آید. دستمال و حوله آشپزخانه جزئی از خانواده‌ی آشپزخانه است، که کارهای مهمی انجام می دهد ولی زیاد دیده نمی شود. کدبانوهای امروزی دیگر مانند قدیم دستمال های کهنه و نخ نما شده استفاده نمی کنند. امروزه هنگام خرید دستمال آشپزخانه، جنس پارچه دستمال آشپزخانه، دستمال آشپزخانه نانو و حتی مدل دستمال آشپزخانه برای کدبانوها بسیار مهم است. اگر کمی در بازار یا در اینترنت بگردید، عنواینی با مضمون دستمال آشپزخانه عروس نیز حتماً به چشمتان خواهد خورد، که نشان از اهمیت این عنصر مهم آشپزخانه دارد.

مدل دستمال آشپزخانه

دیزاین با دستمال آشپزخانه

دستمال های آشپزخانه کاربردهای بی شماری دارند و حتی می توان آنها را به عنوان ابزار خود آشپزخانه و ابزاری برای دیزاین میز غذا خوری طبقه بندی کرد. هر کسی که دانش مناسب و کمی خلاقیت داشته باشد، می تواند راه های بی شماری برای استفاده از آنها پیدا کند. برای دیزاین بهتر در هنگام خرید دستمال آشپزخانه، باید به مدل دستمال آشپزخانه دقت کنیم تا رنگ و بافت دستمالی که انتخاب می کنیم، دکوراسیون میز غذاخوری را به هم نریزد.

دیزاین با دستمال آشپزخانه

مدل دستمال آشپزخانه

احتمالاً شنیده اید که به دستمال های آشپزخانه با چندین نام مختلف اشاره شده است، از جمله دستمال های ظرفشویی ، دستمال های چای و دستمال های سرآشپز. اینها همه از نظر فنی دستمال های آشپزخانه هستند زیرا از آنها در آشپزخانه استفاده می شود، اما در واقع به برخی از کاربردها و انواع مختلف آنها اشاره دارد. در موقع خرید دستمال آشپزخانه باید به این موارد دقت کنید.

مدل دستمال آشپزخانه

حوله آشپزخانه چیست؟

یکی از متنوع ترین و مفیدترین وسایل آشپزخانه، حوله آشپزخانه می باشد. حوله آشپزخانه مقاوم تر از حوله های حمام هستند. آنها توانایی جذب دارند ، اما از آنها برای پاک کردن رطوبت، تمیز کردن تخته های برش، خشک کردن ظروف و دست و حتی نگه داشتن صفحات گرم و ظروف استفاده می شود.

جنس حوله آشپزخانه

یک حوله آشپزخانه‌ی باکیفیت باید از جنس پنبه طبیعی باشد. قدرت جذب بالا ،بافت نرم و مقاومت در برابر شستشو با شوینده های خورنده مانند سفید کننده و غیره…، از خصوصیات حوله هایی از جنس پنبه می باشد.

حوله های آشپزخانه برای پاک کردن آلودگی های مقاوم به کار برده می شوند. ولی با این وجود به دلیل بافت نرم و غیر متمرکز، راحت تمیز می شوند و امروزه از این حوله ها به دلیل تنوع زیاد آنها و مدل های شیک که در بازار یافت می شوند، از آنها به عنوان عنصری برای دیزاین آشپزخانه استفاده می شود.

حوله آشپزخانه چیست؟

حوله های آشپزخانه شیاردار

این نوع حوله ها، تکه های کوچکی که روی کابینت یا میز کار ریخته شده است را در بین شیار های خود جای داده و بدون اینکه روی زمین بریزد، مانند یک جارو شارژی عمل می کند. رطوبت را به خوبی جذب کرده و به راحتی شسته و زود خشک می شود.

حوله های آشپزخانه شیاردار

مدل دستمال آشپزخانه نانو

 • عدم نیاز به شوینده ها برای شستشوی دستمال آشپزخانه نانو
 • طراحی دو طرفه برای خیس کشی و خشک کردن
 • تمیز شدن دستمال با یک آبکشی ساده
 • برق انداختن و تمیز کاری متفاوت
 • مناسب برای تمام سطوح ها
 • جذب بسیار بالا

دستمال آشپزخانه نانو

انواع دستمال ها با کاربردهای جالب

آنچه پارچه دستمال آشپزخانه باید داشته باشد

 • پس ندادن پرز یا مو دستمال بر روی سطوح
 • نگه داشتن ظروف داغ (نگهدارنده قابلمه)
 • خشک کردن سریع و موثر ظروف
 • خشک کردن گیاهان و سبزیجات
 • ضدعفونی میزهای آشپزخانه
 • مقاومت در برابر سوختگی
 • پاک کردن نشت و مایعات
 • خشک کردن دستها
 • شستشوی آسان

پارچه دستمال آشپزخانه

دستمال آشپزخانه عروس

در فرهنگ ما جهیزیه دادن جایگاه ویژهای دارد. جهیزیه از وسایل برقی بزرگ گرفته تا وسایل ریز آشپزخانه به عروس داده می شود، تا خانه‌ی نو عروس تجهیز شود. دستمال عروس هم امروزه داخل جهیزیه به چشم می خورد. مدل دستمال آشپزخانه عروس با جنس مخصوص و تزیین خاص زیبایی وسایل آشپزخانه را تکمیل می کند.

دستمال آشپزخانه عروس

جنس پارچه دستمال آشپزخانه

جنس و مدل دستمال آشپزخانه را می توان در سه نوع کتانی، نخی و پنبه پیدا کرد.

کتان: دستمال های چای سنتی بیشتر از پارچه کتانی تهیه می شوند. الیاف نرم تشکیل دهنده پارچه ملافه برای جلا دادن ظروف ظریف و ظروف چینی خوب بدون ایجاد پرز و خطر آسیب است. به این معنی که آنها پس از استفاده مکرر هیچ کرکی ایجاد نمی کنند، سریع خشک می شوند و بلافاصله جذب می شوند.

جنس پارچه دستمال آشپزخانه

نخی: پارچه ای ساخته شده از انبوهی از حلقه ها ریز که رطوبت را حفظ کرده و برای خیس کاری به کار گرفته می شود.

Cotton kitchen towels

پنبه: بهترین دستمال های آشپزخانه از پنبه محکم بافته می شوند، زیرا جاذب، نرم و قادر به خیساندن مقادیر زیاد و تحمل صدها دوره شستشو بدون از دست دادن مقاومت و دوام آن است. تمیز کاری با پنبه بسیار لذت بخش است زیرا بعد از تمیز کردن حتی لکه های بسیار کم رنگ آب را هم نخواهید دید.

پارچه دستمال آشپزخانه

امیدوارم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

محصولات منتخب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *