معرفی معماری آشپزخانه ایرانی

بروز شده در تاریخ 99/09/04

امروزه طراحی و معماری آشپزخانه در ایران همچون گذشته نیست، با ظهور آپارتمان ها و مدل های جدید به آن توجه خاصی می شود. فضای آشپزخانه از قسمت های مهم در یک خانه به شمار می آید و از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. می توان گفت فضای آشپزخانه از بخش هایی می باشد که بانوان بیشتر وقت و زمان خود را در آن سپری می کنند .همین امر سبب می شود تا افراد به دکوراسیون آشپزخانه توجه ویژه ای داشته باشند.

در طراحی دکوراسیون و معماری آشپزخانه موقعیت قرارگیری وسایل باید به نحوی باشد که بهترین دیزاین در آن صورت گیرد. امروزه معماران در طراحی آشپزخانه به دو سبک طراحی آشپزخانه مدرن و طراحی آشپزخانه کلاسیک طرح های خود را تلفیق می کنند. آشپزخانه برای ارتباط راحت مادر با فرزندان بایستی ارتباط مستقیم با نشیمن داشته باشد. به این دلیل است که آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه ای می باشد و آن را قلب خانه نام می برند.

معماری آشپزخانه مدرن در ساختمان

معماری آشپزخانه

معماری آشپزخانه

معماری آشپرخانه های مدرن 2020-2021

گرایش و هدف اصلی در این مقاله بررسی دیزاین و معماری آشپزخانه می باشد. در سال های آینده دکوراسیون و لایف استایل های مدرن در آشپزخانه در راه است.

ترندهای امروزی بیشتر با در نظر گرفتن آشپزخانه به عنوان قلب خانه به پویایی خانواده و در نتیجه ایجاد یک سبک جدید با پلانی باز و حرکت روان و سیال بین حوزه های مختلف عملکردی در خانه شکل گرفته است.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

نورپردازی در طراحی و معماری آشپزخانه مدرن

توجه به نور در طراحی آشپزخانه مدرن و همچنین در تمام بخش های ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است. وجود نور طبیعی در آشپزخانه را نباید از یاد برد و حتما باید به آن توجه خاصی داشت، اما در بخش نورپردازی معماری باید توجه داشت تا میزان نوردهی در حالت متعادلی باشد که این امر با مشورت با کارشناسان مربوطه صورت می گیرد.

نورپردازی مخفی (Concealed lighting) امروزه از توجه خاصی برخوردار است که در بیشتر طراحی های مدرن امروزی نیز به چشم می خورد.نورهای مخفی می توانند در سقف و همچنین در پشت و بالای کابینت ها قرار گیرند تا زیبایی آشپزخانه را دو چندان کند.

نورپردازی در طراحی آشپزخانه مدرن

معماری آشپزخانه

امیدوارم این مقاله برای شما بزرگواران مفید واقع شده باشد.

تیم سایت هوم آنلاین بی صبرانه منتظر نظرات شما عزیزان است.

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: خرید مایکروویو [پرفروش و ارزان] + راهنمای خرید و لیست قیمت | هوم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *