معماری اتاق خواب های مدرن و بررسی انواع دکوراسیون ها

بروز شده در تاریخ 99/08/05

طراحی و دکوراسیون اتاق خواب

از آنجایی که اتاق خواب یکی از مهم ترین بخش یک خانه است، معمولا به آن توجه ویژه ای می شود. از اولین گام‌های دستیابی به یک طراحی خوب داشتن ایده ای است که به خوبی طراحی شده و مناسب نیازهای شما باشد. در معماری اتاق خواب در نظر گرفتن اندازه متناسب برای این بخش خانه و حتی رنگ آمیزی دیوارها و تاثیر آن بر روان افراد و طرح کاغذ دیواری ها بسیار حائز اهمیت است. در ادامه‌ی این مقاله به نورپردازی اتاق خواب به صورت طبیعی و مصنوعی نیز اشاره خواهیم کرد.

جهت آشنایی با معماری اتاق خواب های مدرن با ادامه‌ی مقاله با ما همراه باشید.

معماری اتاق خواب با منظره بسیار زیبا که یک صبح دل انگیز را برای شما رقم می زند.

معماری اتاق خواب

اتاق خواب یا سوئیت

در خانه هایی با ابعاد بزرگ، اتاق خواب هایی که بیشتر شبیه به یک سوئیت کوچک هست، طراحی و ساخته می شود. معماری اتاق خواب هایی به این شکل، تمام نیازهای شما را برای دسترسی به حمام، دستشویی و حتی آشپزخانه مرتفع می سازد، چون تمامی این فضاها در داخل اتاق خواب تعبیه می شود.

معماری اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب با سبک مینیمالیسمی

سبک مینیمالیسمی یا ساده گرایانه چند سالی است که توسط معماران در طراحی اتاق خواب و دیگر بخش های خانه استفاده می شود. طراحی این سبک بر خلاف اسمش بسیار سخت است، چون طراح علاوه بر این که باید اصول سبک را رعایت کند، از طرفی باید یک اتاق خواب مدرن و شیک طراحی کند.

دکوراسیون اتاق خواب

همانطور که در این تصویر هم مشاهده می کنید، در دیزاین این اتاق خواب از وسایل گران قیمت استفاده نشده، ولی ترکیب وسایل و رنگ ها، یک اتاق خواب شیک را پدید آورده است.

طراح در دکوراسیون اتاق خواب که در تصویر پایین می بینیم، از سبک مینیمالیسمی پیروی کرده است.

دکوراسیون اتاق خواب

بیشتر بخوانید
معرفی،بررسی و خرید انواع تشک طبی باکیفیت

نورپردازی اتاق خواب

نور پردازی در تمامی قسمت های خانه علی‌الخصوص در اتاق خواب، در بالا رفتن روحیه شما تاثیر مستقیم دارد.

نور پردازی (lighting) اتاق خواب یکی از اصول مهم در دکوراسیون اتاق خواب است و باید طوری طراحی شود که نه تنها موجب آرامش بلکه مطابق با شخصیت شما نیز باشد. اتاق خواب مکانی برای استراحت، خواب، مطالعه، آرایش و حتی تماشای تلویزیون است، بنابراین تأمین نور این بخش از خانه بسیار حائز اهمیت است. طراحی اتاق خواب با نور نامناسب و ناکافی روحیه و حتی شادابی اول صبح شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

در زیر چند تصویر از اتاق خواب هایی با نورپردازی طبیعی و مصنوعی جهت استفاده و انتخاب شما، گذاشته ایم.

نورپردازی طبیعی

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، دیزاین اتاق خواب به گونه ای است که طراح تصمیم گرفته تخت خواب را در وسط اتاق خواب قرار دهد. دلیل این تصمیم استفاده کامل از نور طبیعی است که در صورت ممکن بهترین و سخت ترین تصمیم برای دکوراسیون اتاق خواب است.

معماری اتاق خواب و نورپردازی اتاق خواب

نور پردازی مصنوعی

طراح در معماری اتاق خواب که در تصویر زیر می بینید، به دلیل این که امکان استفاده از نور طبیعی وجود نداشته، از نورپردازی مصنوعی کمک گرفته است. اگر دقت کنید جنس MDF که برای ساخت کمد استفاده شده به شکلی است که نور را منعکس می کند و علاوه بر تأمین نور بیشتر در اتاق خواب، جلوه‌ی زیبایی به فضای اتاق خواب داده است.

علاوه بر این معمار سعی کرده فاکتور قرینه سازی را در نظر بگیرد، که یکی از اصول زیبا سازی در معماری به شمار می رود.

معماری اتاق خواب و نورپردازی مصنوعی در اتاق خواب

استفاده از تمام فضای اتاق خواب برای نور پردازی

در نورپردازی اتاق خواب در تصویر زیر، از تمامی قسمت ها برای نورپردازی استفاده شده و علاوه بر این، برای کف سازی سرامیک های باکیفیت و براق برای منعکس کردن نور به کار برده شده است.

دکوراسیون اتاق خواب و نورپردازی اتاق خواب بزرگ

فضای اتاق خواب

ابعاد و اندازه اتاق خواب ها با توجه به تعداد افراد استفاده کننده و وسایل و مبلمان داخل اتاق ها تعیین می شود. وسایلی چون تخت خواب، آینه، کمد لباس، میز و صندلی مطالعه، ساعت، قفسه کتاب، مبل راحتی، قفسه نگهداری اشیاء در اتاق خواب ممکن است وجود داشته باشد.

در معماری اتاق خواب های امروزی به ابعاد و نحوه قرارگیری وسایل در دکوراسیون اتاق خواب توجه خاصی می شود.

معماری اتاق خواب بزرگ

همانگونه که می بینید از تمام فضای اتاق خواب به خوبی استفاده شده و هیچ فضای پرتی مشاهده نمی شود.

معماری اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب کوچک

تبحر معمار در دکوراسیون اتاق خواب های کوچک خود را نمایان می کند، همانطور که مشاهده می کنید در یک فضای کوچک به شکل زیبایی، یک اتاق خواب با تمام امکانات اولیه و اصلی طراحی و دیزاین شده است.

معماری اتاق خواب کوچک

امیدواریم این مقاله در زمینه معماری و دکوراسیون اتاق خواب به بخشی از سوالات شما بزرگواران پاسخ داده باشد.

تیم سایت هوم آنلاین بی صبرانه منتظر نظرات شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *