نکات مهم در خرید تلویزیون و بررسی تخصصی ویژگی ها+خرید

نکات مهم در خرید تلویزیون

نکات مهم در خرید تلویزیون چیست؟ ما در این مقاله در باره‌ی نکات مهم در خرید تلویزیون و ویژگی های مختلف این جعبه جادویی،بحث خواهیم کرد، تا به سوالات و ابهامات کاربران مانند چگونه یک تلویزیون خوب بخریم یا چه مارک تلویزیونی بخریم ، توسط اطلاعات گردآوری شده پاسخ دهیم. در زیر مباحثی جالب در ارتباط با راهنمای خرید تلویزیون که در قالب دفترچه راهنما در داخل جعبه تلویزیون گذاشته می شود، توضیحاتی می دهیم. همچنین چکیده‌ی نظرات کاربران را درباره خرید تلویزیون سامسونگ و خرید تلویزیون ال جی مطرح خواهیم کرد. اگر تصمیم گرفته اید که تلویزیون بخرید، بهترین راهنمای جامع خرید تلویزیون خواندن نظرات کاربران مصرف کننده و سایت های معتبری هستند که بدون داشتن منافع این اطلاعات را در خدمت شما می گذارند.

بر آگاهی بیشتر درباره‌ی نکات مهم در خرید تلوزیون، این مقاله را همراه با ویدئو دنبال کنید.

چه مارک تلویزیونی بخریم امروزه مارک های زیادی برای خرید تلویزیون در بازار موجود هستند، ولی خرید تلویزیون سامسونگ و خرید تلویزیون ال جی بیشتر از سایر برندها در بازار دیده می شود. در انتخاب تلویزیون زیاد درگیر مارک نباشید، بلکه آنچه مهم است امکانات و قطعات به کار رفته در داخل تلویزیون است. در هنگام خرید به کیفیت پنل استفاده شده در تلویزیون بیشتر از سایر چیزها دقت کنید، چون بیشتر از 80 درصد تلویزیون را پنل تشکیل می دهد. برای مثال اگر شما تلویزیونی به قیمت 10 میلیون تومان بخرید که گارانتی نداشته باشد و پنل تلویزیون شما بعد از مدت کوتاهی  خراب شود، تعمیر کار برای تعویض پنل مبلغی در حدود 8 تا 9 میلیون از شما طلب خواهد کرد. 

در انتهای این مقاله، محصولات منتخب جهت خریداری برای شما بزرگواران ارائه شده است.

نکات مهم در خرید تلویزیون پلاسما

چگونه یک تلویزیون خوب بخریم

شرکت های بزرگی مانند سامسونگ، پاناسونیک و ال جی تلویزیون پلاسما را تولید و روانه‌ی بازار کردند. پلاسما برای تصویر سازی از سلول هایی که دارای گاز یونیزه شده یا همان پلاسما هستند، استفاده می کند.

شاید این مقاله هم براتون مفید باشه:
خرید میز تلویزیون مدرن و بررسی نوع، مدل و کیفیت 2020
نرخ بروز رسانی یا رفرش ریت چیست؟

تلویزیون های پلاسما نرخ بروز رسانی بالاتری نسبت به LCD و LED دارد و هنگام تماشا تاری و سایه‌ی کمتری دیده می شود. این تاری و سایه خود را در حرکات سریع که در فیلم هایی با سرعت بالا یا پخش مسابقات مختلف وجود دارند، خود را نشان می دهد. نرخ بروز رسانی پلاسما 600 هرتز است، در حالی که این نرخ در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی به 60 هرتز می رسد.

نرخ بروز رسانی (رفرش ریت) همان نکته ای است که صاحبان پلاسما نسبت به تعویض آنها اقدام نمی کنند.

معایب پلاسما نسبت به ال سی دی
  • مصرف 30 درصد برق بیشتر
  • سنگینی پلاسما
  • 5 برابر عمر کمتر
  • روشنایی کمتر

نکات مهم در خرید تلویزیون پلاسما

راهنمای جامع خرید تلویزیون LCD

چگونه یک تلویزیون خوب بخریم

تلویزیون های ال سی دی، جزء نخستین تلویزیون هایی بودند که با ضخامت کم و کیفیت تصویر بالا خود را به جهان معرفی کردند.

LCD مخفف Liquid Crystal Display به معنی “صفحه نمایش کریستال مایع” می باشد. کریستال مایع ماده ای خاص، با دو حالت مایع و جامد می باشد که، بین دو صفحه شیشه ای پلاریزه شده قرار می گیرد و نور با ولتاژی خاص از او عبور می کند.

کریستال مایع، ماده ای سمی است که حتی از روی پوست هم اثر خود را در بدن نمایان می کند و در صورت برخورد با دست باید فوراً دستمان را با آب و صابون بشوریم.

راهنمای جامع خرید تلویزیون LCD

راهنمای خرید تلویزیون LED

چگونه یک تلویزیون خوب بخریم

مکانیزم تلویزیون های ال ای دی تفاوتی با تلویزیون های LCD ندارند و کمی پیشرفته تر از ال سی دی ساخته شده اند. همان طور که گفته شد،تلویزیون ال سی دی برای نمایش تصویر از یک لامپ فلوئورسنت برای روشن کردن کریستال مایع بهره می برد، ولی در تلویزیون های ال ای دی که همان تلویزیون ال سی دی است، برای روشن کردن کریستال مایع به جای لامپ فلوئورسنت، از لامپ Light-Emitting Diode که مخفف آن می شود LED، استفاده می شود.

نکاتی در باره‌ی تلوزیون های ال ای دی
  • تصویری روشن تر، کنتراست بهتر و نقاط سیاه عمیق تر نسبت به LCD
  • عمر لامپ های LED بین 30000 تا 60000 ساعت است.
  • ضخامت کمتر نسبت به تلویزیون ال سی دی
  • آلایندگی کمتر در محیط زیست
  • 40 درصد مصرف برق کمتر
  • فرکانس تغییر تصویر بالا

نکات مهم در خرید تلویزیون

نکات مهم در خرید تلویزیون 4K و تلویزیون های هوشمند

چگونه یک تلویزیون خوب بخریم

تلویزیون 4K دارای وضوح تصویر بسیار بالایی نسبت به سایر هم نوع هایش دارد. منظور 4K این است که این نوع تلویزیون ها دارای 3840 پیکسل افقی و 2160 پیکسل عمودی می باشند که در مجموع این نوع سیستم ها 8.3 میلیون پیکسل دارند.

نکته : وقتی صحبت از رزولوشن یک تلویزیون یا یک تصویر به میان می آید، منظور از این واژه وضوح تصویر می باشد و منظور از “K” در 4K، هزار کیلو می باشد و به عبارتی هر K برابر 1000 کیلو می باشد.

وضوح یا رزولوشن 4K

رزولوشن تصویر عبارتی است که به ما نشان می دهد، که چقدر نقاط ریز یا همان پیکسل ها با چه چگالی روی صفحه نمایش جمع شده اند. پیکسل های جداگانه برای تشکیل تصویری، در پنل یا همان تصویر تلویزیون جمع می‌شوند، بنابراین هرچه پیکسل بیشتر باشد وضوح و کیفیت تصویر را بالاتر خواهد برد. تلویزیون 4k، به تلویزیونی گفته می شود که به وضوح افقی در حدود 4000 پیکسل دست یافته است.

4K نسبت به تلویزیون های Full HD سنتی چهار برابر پیکسل بیشتری دارد. این نوع تلویزیون ها را می توان از فاصله‌ی نزدیک، بدون آسیب رسیدن به چشم ها تماشا کرد.

فناوری upscaling در تلویزیون 4K

هنگامی که یک ویدئو با کیفیت پایین را در تلویزیون 4K مشاهده می‌کنید، به دلیل اینکه این تلویزیون ها از فناوری upscaling بهره می برند، باعث افزایش وضوح تصویر، متناسب با صفحه نمایش یک تلویزیون 4K می‌شود. البته اشتباه فکر نکنیم این فناوری تصویر را کشیده نمی کند، بلکه آنها را برای نمایشگر 4K ارتقا می‌دهد.

هنگامی که یک ویدئو با کیفیت پایین را در تلویزیون 4K مشاهده می‌کنید، upscaling یک فناوری است که باعث افزایش وضوح تصویر، تبدیل و بهینه‌سازی آن در متناسب با صفحه نمایش یک تلویزیون 4K می‌شود. به عبارت دیگر، این فقط تصویر را کشیده نمی‌کند – آن را برای نمایشگر 4K ارتقا می‌دهد.

چگونه یک تلویزیون خوب بخریم

راهنمای جامع خرید تلویزیون در قالب دفترچه راهنما یا یک ترفند تجاری

همه سازندگان وسایل های برقی یک دفترچه راهنما در داخل جعبه قرار می دهند، که سازندگان تلویزیون هم از این قائده مستثنی نیستند. هدف از راهنمای خرید تلویزیون در قالب دفترچه و یا کاتالوگ آگاهی بیشتر نیست، بلکه این یک ترفند تجاری برای تبلیغات و اغراق درباره‌ی کیفیت تلویزیون و گمراه کردن مشتری می باشد. اگر می خواهید به نکات مهم در خرید تلویزیون پی ببرید، مطالعه سایت های معتبر و نظرات کاربران مصرف کننده و آگاه راه حل مناسبی است.

نکات مهم در خرید تلویزیون بزرگ

اگر شما قصد خرید تلویزیونی دارید که می خواهید در اتاق خواب قرار دهید،ما به شما تلویزیونی با ابعاد 32 تا 42 اینچ پیشنهاد می کنیم. ولی اگر قصد خرید تلویزیون برای اتاق نشمین را دارید،سعی کنید ابعادی در حدود 46 اینچ به بالا انتخاب کنید. البته قبل از خرید، ابعاد اتاق نشیمن یا پذیرایی خانه‌ی خود را در نظر بگیرید، چون تلویزیون بزرگ در نشیمن کوچک، دکوراسیون خانه‌ی شما را بر هم می زند.

پشیمان نشوید

درست است تلوزیون های بزرگ، گران تر از نمونه های کوچک هستند، ولی افرادی که تلویزیون کوچک به نا به هر دلیل خریداری کردند، بعد از مدتی پشیمان شده اند. سعی کنید شما جزء این افراد نباشید. این مطلب نیز یکی از نکات مهم در خرید تلویزیون می باشد.

نکات مهم در خرید تلویزیون بزرگ

فرمول فاصله شما از صفحه تلویزیون

به گفته کارشناسان امر، تماشا کردن تلویزیون از فاصله غیر استاندارد علاوه بر اینکه به چشمان شما آسیب می زند، روی اعصاب شما هم علی الخصوص در هنگام تماشای یک برنامه هیجان انگیز یا تماشای مسابقه حساس فوتبال،تأثیر منفی می گذارد.

شما باید در هنگام تماشای تلویزیون، در فاصله خود با صفحه نمایشگر، فرمول 1.6 را رعایت کنید. برای مثال اگر تلویزیون شما 55 اینچ باشد، شما باید 55 را در 1.6 ضرب کنید، که حاصل ضرب این عدد 88 می شود(88=1.6*55). یعنی فاصله شما از صفحه نمایشگر تلویزیون باید 88 اینچ باشد.

به عبارتی هر اینچ برابر با 2.53 سانتی متر است، اگر ما 88 را در 2.53 ضرب کنیم، جواب 222 می شود، یعنی فاصله‌ی ما از یک تلویزیون 55 اینچی، باید در حدود 2.22 سانتی متر باشد.

شاید این مقاله هم براتون مفید باشه:
خرید آنلاین سرویس قهوه خوری با 41 مدل شیک و ارزان

نکات مهم در خرید تلویزیون

چه مارک تلویزیونی بخریم

امروزه مارک های زیادی برای خرید تلویزیون در بازار موجود هستند، ولی خرید تلویزیون سامسونگ و خرید تلویزیون ال جی بیشتر از سایر برندها در بازار دیده می شود. در انتخاب تلویزیون زیاد درگیر مارک نباشید، بلکه آنچه مهم است امکانات و قطعات به کار رفته در داخل تلویزیون است. در هنگام خرید به کیفیت پنل استفاده شده در تلویزیون بیشتر از سایر چیزها دقت کنید، چون بیشتر از 80 درصد تلویزیون را پنل تشکیل می دهد.

برای مثال اگر شما تلویزیونی به قیمت 10 میلیون تومان بخرید که گارانتی نداشته باشد و پنل تلویزیون شما بعد از مدت کوتاهی  خراب شود، تعمیر کار برای تعویض پنل مبلغی در حدود 8 تا 9 میلیون از شما طلب خواهد کرد.

نکات مهم در خرید تلویزیون گیمینگ

چگونه یک تلویزیون خوب بخریم

راهنمای جامع خرید تلویزیون گیمینگ در این مطلب خلاصه می شود که، سرعت این تلویزیون باید حداکثر 30 میلی در ثانیه و دامنه رنگ بسیار مطلوب داشته باشد. کنسول ها هر سال با تغییراتی وارد بازار می شوند و شما نمی توانید تغییرات کنسول سال آینده پیش بینی کنید. تلویزیون گیمینگ باید دارای قابلیت 4K باشد و از HDR پشتیبانی کند. چون کنسول ها برای افزایش کیفیت تصویر به HDR10 نیاز دارند. قابلیت اتصال به بلوتوث و وایرلس از دیگر امکانات این تلویزیون ها باید باشد.

نکات مهم در خرید تلویزیون گیمینگ

امیدوارم این مقاله نکات مهم در خرید تلویزیون مورد نظرتان را برای شما بازگو کرده باشد.

با ارائه نظرات خود ما را در ادامه‌ی خدمت رسانی یاری فرمایید.

محصولات منتخب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *