نکات مهم در خرید سشوار، خرید سشوار پرقدرت

نکات مهم در خرید سشوار

سشوار یک وسیله الکتریکی کارآمد است که امروزه در اکثر خانه ها یافت می شود. سشوار باد گرمی را به بیرون هدایت می کند و باعث تبخیر رطوبت موهای ما شده و در نتیجه موهای ما را خشک می کند. البته هدف اصلی از به کار بردن سشوار حالت بخشیدن به موی سر می باشد. ما در این مقاله سعی می کنیم راهنمای خرید سشوار و نکات مهم در خرید سشوار را برای شما ارائه دهیم. قبل از خرید سشوار سوالاتی از قبیل سشوار خوب چه مارکیه؟ یا سشوار چی بخرم؟ برای ما پیش می آید که ما سعی می کنیم در این مقاله ابهامات شما را برطرف کنیم.

سشوار در اواخر قرن 19 توسط یک آرایشگر و مخترع فرانسوی الکساندر فردیناند اختراع شد. البته در آن زمان سشوار قابل حمل نبود و فقط در آرایشگاه ها یافت می شد. بعدها در اندازه های کوچکتر وارد بازار و خانه ها شد.

نکات مهم در خرید سشوار

نکات مهم در خرید سشوار

راهنمای خرید سشوار

فناوری یونی : در هنگام خرید، به راهنمای خرید سشوار دقت نمایید، سشواری که می خواهید انتخاب کنید، توجه داشته باشید دارای فناوری یونی باشد. یون های منفی سشوار با الکتریسته ساکن در موهای شما مقابله می کند. همچنین به خشک شدن فیبر مو نیز کمک می کند.

پوشش سرامیکی : دیگر نکات مهم در خرید سشوار، پوشش سرامیکی داخل سشوار می باشد. پوشش سرامیکی امکان توزیع یکنواخت گرما را فراهم می کند.

فناوری مادون قرمز: قبل از اینکه از خود بپرسید سشوار چی بخرم؟ و یا سشوار چه مارکی خوبه؟ به این مسئله دقت کنید که سشواری که می خرید فناوری مادون قرمز داشته باشد. چون فناوری مادون قرمز موهای شما را بیش از حد گرم نمی کند و موهای شما بعد از سشوار نرم و براق می ماند.

نکات مهم در خرید سشوار

قدرت سشوار

یکی دیگر از نکات مهم در خرید سشوار مناسب قدرت آن است. توان یک سشوار مناسب از 2000 تا 3500 وات متغیر است. ولی دستگاهی را که انتخاب می کنید توجه داشته باشید حداقل باید 1700 وات قدرت داشته باشد. کسانی وسواس زیادی در خرید سشوار به خرج می دهند و مرتبأ از اطرافیان می پرسند که سشوار خوب چه مارکیه؟ یا سشوار چی بخرم؟ به آینده‌ی موهای خود فکر می کنند. اگر سشواری شما گرمای زیادی تولید کند، به مرور موهای شما را ضعیف می کند و اگر گرمای کمی تولید کند، مدت سشوار کشیدن شما طولانی می شود و پیاز موی شما به تدریج کارایی خود را از دست می دهد.

قدرت در خرید سشوار

وزن سشوار

گاهی اوقات سشوار کشیدن طولانی می شود، که این زمان در بانوان به دلیل موهای بلند طولانی تر نیز می شود. اگر سشوار شما سنگین باشد،شما را خسته و کلافه می کند. ممکن است در دفترچه ها و یا راهنمای خرید سشوار را که می خوانید به وزن آن اشاره نکند. ولی وزن سشوار خوب باید 200 تا 350 گرم باشد.

عنصر قدرت در خرید سشوار

سشوار حرفه ای دایسون DYSON

سشوار خوب چه مارکیه؟

یکی دیگر از نکات مهم در خرید سشوار هزینه ای است برای خرید در نظر گرفته اید. اگر هزینه برای شما مهم نباشد، ما به سوال شما که مرتب می پرسید سشوار خوب چه مارکیه؟ یا سشوار چی بخرم؟ در این راهنمای خرید سشوار جواب داده ایم.

دمیدن مساوی هوا : سشوار دایسون هوا را به طور مساوی در داخل موها پخش کرده و خشک شدن طبیعی مو را شبیه سازی می کند.

کنترل گرمای هوشمند سشوار : از دمای شدید جلوگیری می کند و مو را در برابر گرما محافظت می کند. موهای کمتر آسیب دیده نور بیشتری را در یک جهت منعکس می کنند، بنابراین موها براق به نظر می رسند. دمای شدید می تواند باعث ایجاد منافذ کوچک در رشته های مو شود. این نوع موها نور را به تمام جهات پراکنده می کنند، باعث کاهش انعکاس نور و کاهش درخشش می شوند.

اندازه گیری دمای محیط : دمای هوا را بیش از 40 بار در ثانیه اندازه گیری می کند و گرما را تنظیم می کند. این فناوری بموهای شما را از آسیب دیدن نجات داده و موهای شما درخشان به نظر می رسد.

حالا دید یک سشوار می تواند چه امکاناتی داشته باشد و نکات مهم در خرید سشوار چقدر اهمیت دارند. پس کسانی که می پرسند سشوار چی بخرم؟ و یا سشوار خوب چه مارکیه؟ کاملاً حق دارند.

سشوار حرفه ای دایسون DYSON

لوازم جانبی یا دهانه‌ی پخش کننده‌ی سشوار

نکات مهم در خرید سشوار (لوازم جانبی)

بدون نازل مناسب، سشوار فقط موهای شما را گره در گره می کند. بنابراین مهم است که پخش کننده‌ی مورد نیاز خود را انتخاب کنید. پخش کننده به موهای شما حجم و حالت می دهد و حالت دادن به موهای بلند بدون نازل تقریباً غیر ممکن است. از آنجا که گرما را به آرامی پخش می کند، برای موهای نازک یا موهای ضعیف شده با رنگ آمیزی یا صاف کردن موی فر و مجعد الزامی است.

لوازم جانبی یا دهانه‌ی پخش کننده‌ی سشوار

 

١٠ اشتباه رايج هنگام استفاده از سشوار كشيدن كه صدمات زيادى به موها مى زند

مزایای برس کشیدن

برس کشیدن موی شما بازتاب خوبی برای حفظ سلامت مو دارد. این کار علاوه بر درخشش به دلیل عبور برس روی مو، باعث تحریک گردش خون در پوست سر و از بین بردن موهای شکننده می شود. بنابراین گردش خون امکان احیای رشد مو و تقویت جوانی موی سر می شود.

کیفیت برس

کیفیت برس بسته به موادی که از آن ساخته شده متفاوت است. در برس هایی که از موی گراز وحشی استفاده شده، به گردش خون در پوست سر و تأمین حداکثر درخشش مو کمک می کند. سپس برس های با موی نایلونی وجود دارد که بیشتر مناسب موهای ضخیم هستند. توجه داشته باشید برس های با کیفیت پایین و ساخته شده از موی مصنوعی و یا پلاستیک سخت و حتی فلز، می توانند کیفیت مو را تحت تاثیر قرار دهد.

انتخاب برس مناسب

موهای صاف و نازک

برای موهای صاف و نازک، از یک برس تخت و مسطح و یا برس گرد استفاده می کنیم. هرچه مو بلندتر باشد ، قطر برس گرد را بزرگتر انتخاب می کنیم (تقریباً 5 سانتی متر).

موهای ضخیم و مقاوم

برای موهای ضخیم و مقاوم لازم است برس ساخته شده از موهای گراز را انتخاب نمایید. این نوع برس اجازه برس کردن عمیق مو را به شما می دهد.

موهای فر و مجعد

هنگامی که صحبت از موهای فر می شود، بهتر است از برس هایی با دندان های بزرگ و فاصله دار استفاده کنید، تا از شکستن مو و الکتریسته ساکن و کدر شدن موها جلوگیری کنید.

انتخاب برس مناسب

سشوار مسافرتی

نکات مهم در خرید سشوار مسافرتی کم نیست،سشوار مسافرتی باید تمام ویژگی های سشوار خانگی را داشته باشد. تنها تفاوت سشوار مسافرتی وزن سبک و اندازه‌ی کوچک آن می باشد. در زیر راهنمای خرید سشوار مسافرتی با کیفیت را برای شما نشان می دهیم.

سشوار چی بخرم؟
MDJC 806
 • دمای ثابت برای مراقبت از مو
 • عنصر گرمایشی مادون قرمز
 • عملکرد هوای سرد وگرم
 • مقاومت در برابر حرارت
 • تعداد دنده 3 عدد
 • قلاب مغناطیسی
 • قدرت 800 وات
خرید سشوار مسافرتی
سشوار مسافرتی باید تمام ویژگی های سشوار خانگی را داشته باشد.

سشوار های حرفه ای

سشوار خوب چه مارکیه؟

سشوار های حرفه ای که آرایشگران غالباً از آنها استفاده می کنند، تفاوت چندانی با دیگر سشوارها از نظر کارایی ندارند. تنها تفاوت در کیفیت ساختاری آنها می باشد. این نوع سشوارها از نظر کیفیت سخت افزاری تفاوت های عمده ای با دیگر سشوارها که در خانه استفاده می کنیم دارند. دلیل این انتخاب آرایشگران که قیمت بالایی هم دارند، استفاده‌ی مکرر از سشوار می باشد.

شاید مطالب زیادی در ارتباط با نکات مهم در خرید سشوار باشند، ما سعی کرده ایم به ابهامات متداول پاسخ دهیم.

خرید سشوار های حرفه ای

طریقه سشوار کردن مو

قبل از اینکه سشوار را به سمت موهای خود بگیرید، چند ثانیه ای صبر کنید تا سشوار به گرمای کامل برسد. در مرحله‌ی بعد موهای خود را در راستای رشد مو سشوار کنید. فقط اگر بخواهید که حجم موهای شما زیاد به نظر بیاید، موهای خود را در جهت مخالف سشوار کنید.

نکات کلیدی سشوار کردن

 • بعد از استحمام حوله را دور موهایتان نپیچید. این کار موهای شما را نازک و ضعیف می کند.
 • بعد از سشوار با باد گرم، سشوار را موهای سرتان دور کرده و باد سرد را به سرتان بگیرید.
 • از نزدیک کردن بیش از حد سشوار به موهای خود خودداری کنید.
 • هنگام سشوار کردن، برس را محکم به پوست سرتان نکشید.
 • اگر موهای شما بیش از حد خیس هستند،سشوار نکشید.

طریقه سشوار کردن مو

امیدوارم این مقاله به سوالات شما درباره‌ی نکات مهم در خرید سشوار را پاسخ داده باشد.

انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان ما را به ادامه‌ی خدمت رسانی دلگرم می کند.

محصولات منتخب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *