تاریخ امروز:۶ آبان ۱۳۹۹

نکات هایی از دیزاین در اتاق پذیرایی

سلام به همه علاقه مندان در حوزه دکوراسیون، امروز سعی داریم مقاله ای را برای شما ترتیب بدهیم و شما را با اشتباهات رایج و ناخواسته که برای چیدمان اتاق پذیرایی تان اتفاق می افتد آشنا کنیم.

اولین چیزی که باید مد نظر قرار دهید، توجه کردن به مبل است یعنی مبل را متناسب با اتاقتان انتخاب کنید، برای انتخاب مبل باید به اندازه ی پذیرایی دقت بسیار کنیم برای مثال برای پذیرایی های کوچک مبلمان با سایز و تعداد کمتری تهیه کنیم و برای پذیرایی های بزرگتر عکس این عمل را اجرا می کنیم و نیز ارتفاع صندلی ها را هم در نظر بگیرید زیرا در اتاق هایی که فضای کوچکی دارند.

مبل با ارتفاع صندلی زیاد باعث می شود محیط کوچک تر به نظر آید. اشتباه دیگری که افراد در چیدمان اتاق نشیمن با آن مواجه می شوند این است که کل فضای اتاق را از مبل پر می کنند و اتاق پذیرایی را با نمایشگاه مبلمان اشتباه می گیرند،مهم است که عناصر جدید با هم ترکیب شود و یک اتاق جالب و کاربردی ، آرامش بخش را برای شما به ارمغان بیاورد .

نکات هایی از دیزاین در اتاق پذیرایی

اشتباه دیگری که برای چیدمان برای شما اتفاق می افتد هنگام نصب تابلو ، ساعت و آثار هنری و تزیینی بر روی دیوار است . وقتی با برخی از این افراد صحبت می کنیم و دلیل کارشان را می پرسیم برخی اعتقاد دارند که چون دیوار کوتاه است تابلو را پایین تر و یا چون دیوار بلند است آن را بالاتر نصب می کنیم . باید بگویم که این اشتباه بزرگی است زیرا وقتی می خواهید آثار هنری یا هر چیز دیگری را روی دیوار نصب کنید باید به دیواری که قرار است روی آن زده شود توجه کنید نه چیز دیگری در این راستا یک قانون وجود دارد و آن این است که برای نصب دیوار مورد نظرتان را با سه خط افقی به ۴ قسمت تقسیم کنید و تابلو را در قسمت سوم از کف قرار دهید حالا فرقی ندارد که دیوار بلند یا کوتاه باشد .

نکاتی در ارتباط با اتاق پذیرایی

نکته ۱: یادتان نرود که برای چیدمان اتاق پذیرایی تان باید مبل را به گونه ای بچینید که افراد بتوانند به راحتی با هم صحبت کنند.

نکته ۲: بهتر است برای چیدمان فقط از لامپ های سقفی استفاده نکنید داشتن چراغ های تزیینی و رومیزی گزینه خوبی است.

نکته ۳: سعی کنید پرده ها را بلند انتخاب کنید و میله پرده هایتان را بالاتر از پنجره نصب کنید تا فضا زیبا تر شود .

نکته ۴: زیاد از وسایل تزیینی در اتاق استفاده نکنید حتی اگر این وسیله ها با ارزش باشند باز هم یک وسیله اضافی است و باعث آشفتگی فضا می شود.

نکته ۵: سعی کنید از فضای دیوارها هم برای چیدن کتاب ها و غیره استفاده کنید و همه چیدمان را به کف اتاق اختصاص ندهید.

نکته ۶: مبلمان رابه دیوار نچسبانید و با فاصله از دیوار بچینید تا حس بهتری به شما منتقل شود.

نکات هایی از دیزاین در اتاق پذیرایی

نکات هایی از دیزاین در اتاق پذیرایی

نقش آیینه در اتاق پذیرایی

جالب است بدانید که آیینه ها شدت نور را عوض نمی کنند بلکه نور را بازتاب می کنند و امواج نوری ساطع می کنند در نتیجه اگر شما نوری را به آیینه بتابانید آیینه به سادگی انرژی را به جهت دیگری منحرف می کند.اگر آیینه ای را در پشت چراغ یا نور شمع قرار دهیم آیینه طبق وظیفه خود نور را منعکس مس کند حال تصور کنید که این آیینه بر روی دیوار قرار نداشت در نتیجه این نور توسط دیوار جذب می شد و دیوار مقدار کمی از آن را بازتاب می کرد ولی اگر آیینه بود نور بیشتری از آن منعکس می شد پس نوری که قرار بود توسط دیوار جذب شود ما توانستیم با قرار دادن یک آیینه روی دیوار به محیط برگردانیم که این باعث می شود نور بیشتری در اتاق به وجود آید.

معرفی37 مدل پرده پذیرایی جدید و لوکس مدل 2020

نکات مهم در ارتباط با وجود آینه در اتاق پذیرایی

نکته ۱: گر آیینه در برابر پنجره قرار بگیرد باعث می شود نور بیشتری وارد اتاق شود.

نکته ۲: ارتفاع نصب آیینه بر روی دیوار بستگی به چیزی دارد که در مقابل آیینه قرار دارد،نه این که طبق عادت آن را به موازات چشممان قرار دهیم.

نکته ۳: از استفاده کردن یک آیینه بزرگ در یک اتاق کوچک نترسید آیینه ها در فضای اتاق توهم عمق ایجاد می کند و به بزرگ تر شدن اتاق کمک می کند.

نکته ۴: تفاوت آیینه ها تنها از طریق قابی که دور آنها است قابل تشخیص است،هر آیینه با قاب متفاوت جلوه متمایزی به محیط اطرافش می دهد.

نکته ۵: قرار دادن آینه های زیاد در فضای اتاق پذیرایی باعث می شود بازتاب های اضافی در محیط آزار دهنده شوند.

نکات هایی از دیزاین در اتاق پذیرایی

نکات هایی از دیزاین در اتاق پذیرایی

نکات هایی از دیزاین در اتاق پذیرایی

اصول نورپردازی در پذیرایی

نورپردازی در معماری و طراحی دکوراسیون داخلی در هر قسمت خانه اصول مخصوص به خود را دارد. نوع نورپردازی که برای اتاق پذیرایی استفاده می‌کنید، لزوماً در آشپزخانه و اتاق‌خواب کارایی نخواهد داشت. در این مطلب تأثیر روانشناسی نور و اصول نورپردازی داخلی ساختمان در دکوراسیون داخلی را بررسی می‌کنیم.گر وارد اتاقی شوید که مملو از نورپردازی ملایم و متعادل است، به ‌سرعت احساس آرامش و راحتی خواهید کرد. اما در صورتی ‌که به همان اتاق قدم بگذارید اما این بار به‌ جای نور ملایم و دعوت‌کننده، تعداد زیادی لامپ فلورسنت تند و تیز، آن را روشن کرده باشد احساس ناراحتی می‌کنید و عصبی می‌شوید.

نکات هایی از دیزاین در اتاق پذیرایی

شما می توانید به وسیله نور، فضایی را وسیع تر و یا كوچک تر نمایش دهیدبرای این منظور كافی است نورپردازی ها را بر روی دیوارها و كنج های محیط انجام دهید. به این ترتیب اطراف محیط روشن تر از مركز شده و بزرگتر جلوه می كند. حال آنكه به عنوان مثال اگر در نورپردازی یك اتاق پذیرایی تنها به منبع نورزایی برای روشن كردن منطقه ای كوچک در محدوده مبلمان بسنده كنیم، دامنه دید افراد محدود شده و در نتیجه فضا حتی كوچكتر از آنچه هست به نظر می آید.

نکات هایی از دیزاین در اتاق پذیرایی

نکات هایی از دیزاین در اتاق پذیرایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *