راهنمای خرید حوله حمام ایرانی و خارجی

Buy a good bath towel

ویژگی های حوله خوب چیست؟ بعد از یک حمام خوب و دلپذیر، بدن ما نیازمند خشک شدن است، که ما این کار را باید با یک حوله خوب و مناسب انجام دهیم. ما در این مقاله سعی داریم شما را با ویژگی های حوله خوب آشنا کنیم و چگونگی تشخیص حوله خوب را توضیح دهیم. با مطالعه راهنمای خرید حوله حمام در این مقاله، با ویژگی و بهترین برندهای حوله ایرانی و خارجی آشنا می شوید و با در نظر گرفتن سلیقه، کاربرد و بودجه‌ی خود، بهترین مارک حوله ایرانی یا خارجی را می توانید انتخاب و خریداری نمایید. ما در این مقاله تلاش می کنیم، شما در جهت خرید حوله پالتویی یا خرید حوله استخر به نحو احسن راهنمایی کنیم.

در انتهای این مقاله، محصولات منتخب جهت خریداری برای شما بزرگواران ارائه شده است.

Buy bath towels

انواع حوله

انواع مختلفی از حوله ها برای حمام و استخر وجود دارند، که ما بر حسب نیاز خود می توانیم آنها را انتخاب و خریداری نماییم. این حوله ها مانند حوله پالتویی ، حوله حمام متری ، حوله استخری ، کلاه حمام ، روسری حمام ، دمپایی حوله ای ، حوله سونا و حوله پلاژ جهت کاربردهای مختلف تولید می شوند. ویژگی های حوله خوب ربطی به نوع آن ندارد، بلکه به جنس و الیافی که در آن به کار رفته بستگی دارد.

بهترین مارک حوله ایرانی

برندهای حوله ایرانی زیادی در بازار وجود دارند که البته همه آنها با یک کیفیت یکسان، حوله تولید نمی کنند. ولی امروزه بهترین مارک حوله ایرانی توسط دستگاه های پیشرفته نساجی که از ایتالیا و آلمان وارد شده اند، تولید می شوند. در ادامه‌ مقاله ‌بهترین برندهای حوله ایرانی را فقط جهت آشنایی شما معرفی خواهیم کرد.

ویژگی های حوله خوب

یکی از ویژگی های حوله خوب و باکیفیت دورو آبگیر و جذب آب بالای آن می باشد. از دیگر ویژگی های حوله خوب، نرم و سبک بودن و زود خشک شدن، است. اصلی ترین ویژگی یک حوله با کیفیت که خیلی ها به آن توجه ندارند، خاصیت آنتی باکتریالی و ضد میکروبی آن می باشد. با مطالعه دقیق راهنمای خرید حوله حمام ، می توانید در تشخیص حوله خوب مانند یک کارشناس نساجی عمل کنید.

تشخیص حوله خوب

ویژگی های حوله خوب بر حسب جنس
راهنمای خرید حوله حمام

جنس حوله هایی که اغلب در بازار و فروشگاه های اینترنتی یافت می شود، به پنج نوع حوله نخی ، حوله کتان ، حوله پلی استر ، حوله پنبه و حوله با الیاف بامبو تقسیم می شوند. با خواندن راهنمای خرید حوله حمام در ادامه این مقاله با ویژگی های این جنس ها آشنا می شوید و در تشخیص حوله خوب بهتر از قبل عمل می کنید.

وجود باکتری ها در حوله حمام

اغلب حوله های حمام و دستی به دلیل عجله و عدم دقت در نحوه صحیح شستن دست و تمیز نشستن بدن در موقع استحمام، آلوده به انواع آلودگی ها، مانند باکتری کلیفرم (Coliform bacteria) هستند. این باکتری را ما موقعی که مشغول خشک کردن بدنمان با حوله حمام هستیم به آن انتقال می دهیم، که حوله بهترین مکان برای زندگی، رشد و تولید مثل این باکتری است.

برای از بین بردن این باکتری که ممکن است ما را دچار بیماری های پوستی مختلف کند، باید حوله را با دمای آب 30 الی 50 درجه بشوریم و اجازه دهیم در معرض آفتاب خشک شود. اگر خشک کردن با آفتاب میسر نبود، می توانید بعد از خشک شدن حوله یک دستمال روی حوله بندازید و آن را اطو کنید.

 خرید حوله حمام با الیاف بامبو

راهنمای خرید حوله حمام

الیاف بامبو به خاطر داشتن ماده ای به نام “Bamboo Kun” خاصیت ضد میکروبی و آنتی باکتریالی طبیعی دارند، که با این وجود با پوست بدن سازگار بوده و آلرژی های پوستی ناشی از وجود باکتری در حوله را از بین می برد.

برندهای حوله ایرانی امروزه در جهان در تولید حوله با الیاف بامبو یکه تازی می کنند و یکی از بهترین مارک حوله ایرانی با کیفیت برند “شمیم” است.

یکی دیگر از ویژگی های حوله خوب بامبو این است که، بسیار نرم و جاذب بوده و بوی بد بدن انسان را دفع می کند و طبق آزمایشات انجام شده، بعد از 80 مرتبه شستن هنوز خاصیت ضد باکتری بودنش را حفظ می کند. تشخیص حوله خوب چندان هم مشکل نیست، فقط کمی حوصله در خواندن راهنمای خرید حوله حمام مشکلات ما را در این زمینه حل می کند.

نکته : در هنگام ورزش های سخت، با خشک کردن عرق بدن خود با حوله بامبو، بوی بدن شما از بین می رود.

 خرید حوله حمام با الیاف بامبو

خرید حوله حمام پنبه

راهنمای خرید حوله حمام

حوله های پنبه ای با دو جنس پنبه طبیعی ارگانیک و پنبه مصنوعی تولید می شوند. پنبه ارگانیک طبیعی بدون استفاده از کودهای شیمیایی و سموم دفع آفات به عمل می آیند و برای افرادی که از بیماری های پوستی مانند اگزما رنج می برند مناسب است. لازم به ذکر است این افراد در هنگام خرید به این مسئله باید توجه کنند که فروشنده، حوله تولید شده با پنبه مصنوعی را به جای پنبه طبیعی به آنها نفروشد.

برندهای حوله ایرانی خوبی در بازار هستند که یکی از بهترین مارک حوله ایرانی از این جنس را برند “پینار” تولید می کند.

تشخیص حوله خوب از حوله بد

نکته : حوله های تولید شده با پنبه های مصنوعی، بعد از جذب آب بسیار سنگین می شوند، به طوری که نمی شود با یک دست آنها را کنترل کرد و برای بیماران پوستی مضر است.

خرید حوله حمام پنبه

خرید حوله حمام کتان

راهنمای خرید حوله حمام

حوله های کتان زیادی در بازار و فروشگاه های اینترنتی وجود دارند ولی برای تشخیص حوله خوب کتان، باید به سراغ کتان مصری و کتان سوپیما برویم.

ویژگی های حوله خوب مصری

یکی از ویژگی های حوله خوب کتان مصری، پایداری و دوام بسیار زیاد آن است. برای تشخیص حوله خوب مصری باید به طول آن دقت کنیم. چون حوله هایی از این جنس در طول بلند تولید می شوند و برای کسانی که به دنبال خرید و قیمت حوله متری بسیار نرم هستند ،گزینه‌ی خوبی می باشد. این حوله ها ضخامت زیادی ندارند ولی در عین حال از جذب آب بالایی برخوردار هستند.

حوله های مصری خاصیت ضد میکروبی و آنتی باکتریالی مصنوعی دارند، که تا 40 مرتبه شستشو این قابلیت را حفظ می کنند.

شاید این مقاله هم براتون مفید باشه:
خرید انواع دوش های مدرن و لاکچری معرفی 37 مدل فوق العاده سال 1400
تشخیص حوله خوب سوپیما

حوله تولید شده از کتان سوپیما با طول کمتری نسبت به همتای مصری خود بافته می شود، ولی اصلی ترین ویژگی حوله حمام سوپیما نرم و سبک بودن فوق‌العاده آن است. حوله های سوپیما بسیار مقاوم و بادوام هستند و یکی از ویژگی های حوله خوب سوپیما پاره نشدن آنها با دست، با هر قدرتی می باشد. این حوله ها خاصیت ضد باکتریالی دارند که به صورت مصنوعی به الیاف آنها تزریق می شود و تا 40 مرتبه بعد شستشو نیز، این خاصیت را دارند.

برندهای حوله ایرانی زیادی از این جنس وجود دارد ولی بهترین مارک حوله ایرانی از این نوع حوله، می توان از برند “برق لامع” نام برد.

خرید حوله حمام کتان

خرید حوله حمام پلی استر

راهنمای خرید حوله حمام

از ویژگی های حوله خوب پلی استر می توان به ضخامت مناسب، جذب بالا، دفع الکتریسته ساکن و خشک شدن سریع نام برد. حوله های پلی استر ثبات رنگ بالای دارند و بسیار سبک و کم حجم هستند،

برای تشخیص حوله خوب پلی استر از دیگر حوله این است که، هر چقدر محکم پرز آنها را بکشید به غیر از چند تار نازک، پرزی از آن کنده نمی شود و به همین دلیل بعد از بارها استفاده، حالت تازگی خود را حفظ می کند. بهترین مارک حوله ایرانی از این جنس می توان از برند “گلبافت” نام برد.

نکته : این حوله ها با تکنولوژی میکروفایبر تولید می شوند و گزینه خوبی برای حوله استخری می باشند.

برندهای حوله ایرانی

خرید حوله حمام خوب نخی

راهنمای خرید حوله حمام

حوله های نخی نازک و در عین حال جاذب هستند، این حوله مخصوص مسافرت و شنا در استخر و دریا می باشد و برای پوست های بسیار حساس ویژگی های حوله خوب را دارد. به تازگی حوله های پالتویی از این جنس تولید می شود. برندهای حوله ایرانی زیادی از این جنس حوله وجود دارد.

بهترین مارک حوله ایرانی

امیدوارم این مقاله شما را در تشخیص حوله خوب و مناسب یاری کند.

تیم هوم آنلاین بی صبرانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هموطنان بزرگوار می باشد.

محصولات منتخب


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *