بررسی ویژگی ها و خرید انواع چرخ خیاطی های معمولی و دیجیتالی

خیاطی نوعی هنری است که بیش از 20 هزار سال پیش مورد استفاده قرار می گرفته است. در آن روزها از سوزن خیاطی از استخوان شاخ حیوانات و نخ خیاطی از پشم چهارپایان تهیه می شد. در آغاز قرن 14 و 15 میلادی ، سوزن های آهنی اختراع و وارد بازار شدند. با ظهور چرخ خیاطی دیجیتالی امروزه کار خیاطی بسیار ساده تر گذشته شده ولی با وجود تنوع محصولات، قیمت های بالا و سرازیر شدن جنس های نامرغوب خرید چرخ خیاطی نیازمند تحقیق زیادی است. از این رو در خرید چرخ خیاطی های خانگی حتما این سوال برای ما پیش خواهد آمد که چرخ خیاطی مناسب خانگی را چگونه انتخاب کنم و یا چرخ خیاطی چی بخرم؟. در خرید چرخ خیاطی برای خانه پارامترهایی را باید در نظر گرفت، که ما سعی می کنیم شما را در این مقاله راهنمایی کنیم.

تاریخچه‌

در سال 1830 ، بارتلویمو تیمونیه (Barth lemy Thimonnier) خیاط فرانسوی با اولین چرخ خیاطی کاربردی وارد بازار شد. که فقط از یک نخ و یک سوزن قلاب دار برای کوک زنجیری استفاده می شد. بعداً در سال 1834 ، والتر هانت با ایده ای برای چرخ خیاطی دو رشته ای روبرو شد و آن را به عنوان اولین چرخ خیاطی موفق آمریکا در نظر گرفتند. دستگاهی که توسط والتر هانت ابداع شد، یک چرخ خیاطی با درز مستقیم بود که از سوزن دو طرفه و یک شاتل نوسانی استفاده می کرد.

بعد از والتر هانت، الیاس هاو و  آیزاک مریت سینگر کسانی بودند که چرخ خیاطی های جدید را اختراع و یا به نوعی نمونه‌ی قدیمی را تکمیل کردند. خرید چرخ خیاطی در آن روزها زیاد مورد توجه مردم قرار نگرفت، ولی رفته رفته این اختراع کارآمد جای خود را در دل مردم باز کرد و چرخ خیاطی های خانگی، یکی از نیازهای مردم به شمار آمد. در آن روزگاران این سوال که چرخ خیاطی چی بخرم؟ زیاد مطرح نبود. چون چرخ خیاطی های خانگی زیادی وجود نداشت.

تاریخچه‌ چرخ خیاطی

‌ چرخ خیاطی قدیمی

انواع چرخ خیاطی ها

  • چرخ خیاطی مکانیکی
  • چرخ خیاطی الکتریکی
  • چرخ خیاطی دیجیتالی

چرخ خیاطی مکانیکی

از سال 1800 تا 1960، همه چرخ خیاطی ها مکانیکی بودند. چرخ خیاطی مکانیکی توسط چرخ دوار کنترل می شد. این نوع از چرخ خیاطی ها دستگیره و صفحه دارند تا تغییراتی در کشش یا طول یا عرض کوک ایجاد کنند. چرخ خیاطی های مکانیکی قیمت کمتری دارند و از نظر ساخت ساده ترین نوع چرخ خیاطی هستند. از این رو خرید چرخ خیاطی مکانیکی در بین مردم افزایش یافت. به این ترتیب در آن زمان به دلیل نبودن مدل های امروزی، مدل مکانیکی بهترین چرخ خیاطی برای خانه و چرخ خیاطی مناسب خانگی به شمار می رفت.

چرخ خیاطی چی بخرم؟

چرخ خیاطی های الکتریکی یا برقی

در سال 1970 چرخ خیاطی الکترونیکی رایج شد. کارایی چرخ خیاطی الکترونیکی مانند چرخ خیاطی مکانیکی است. چرخ خیاطی های خانگی الکترونیکی به جای چرخاندن دستگیره یا صفحه با دست، از دکمه مخصوصی برای تنظیم طول یا عرض کوک استفاده می کند. چرخ خیاطی الکترونیکی دارای موتور است، که با فشار دادن دکمه یا پدال، موتور توسط برق باعث به حرکت در آمدن چرخ خیاطی می شود. از این نوع نیز می توان، چرخ خیاطی مناسب خانگی نام برد.

8edf88b2637b941445093290e575e2a5 scaled

چرخ خیاطی های دیجیتالی یا رایانه ای

ظهور چرخ خیاطی های خانگی دیجیتالی دنیا را غافلگیر کرد. به دلیل امکانات زیاد و دوخت ساده و متنوع، از این نوع مدل استقبال چشمگیری شد. حتی بعضی ها چرخ خیاطی های قدیمی را کنار گذاشتند و نسبت به خرید چرخ خیاطی دیجیتالی اقدام کردند.

به دلیل تنوع زیاد چرخ خیاطی دیجیتالی هنگامی که تصمیم به خرید داریم، سوالاتی از قبیل چرخ خیاطی چی بخرم؟ چرخ خیاطی مناسب خانگی کدام است؟ در چرخ خیاطی های خانگی کدام برند مناسب است؟ و سوالات زیادی از این قبیل برای شما پیش می آید.

ما در زیر به سوالات و ابهامات شما و کاربران که قصد خرید چرخ خیاطی دیجیتال را دارند، پاسخ می دهیم.

مزایای کلی چرخ خیاطی دیجیتالی

  •  اتوماسیون کلی
  • صرفه جویی زمان در الگوها و دوخت ها
  •  اتصال به کامپیوتر
  •  کارتریج های حافظه
  •  گلدوزی
  •  صفحه نمایش
  •  کنترل سرعت بهتر

مزایای کلی چرخ خیاطی دیجیتالی 

چرخ خیاطی دیجیتالی چیست؟

اگر به هیچ وجه با چرخ خیاطی دیجیتالی آشنایی ندارید، ورود به این مقاله ممکن است کمی گیج کننده باشد. چرخ خیاطی دیجیتالی رایانه ای دارند که چندین موتور را کنترل می کنند. اساساً، شما می توانید دستگاه خود را از صفحه نمایش کوچک در کنار آن برنامه ریزی کنید. نرم افزار موجود در چرخ خیاطی دیجیتالی به شما اجازه می دهد، اجزای مختلف دستگاه خود را کنترل می کند.

چرخ خیاطی دیجیتالی چیست؟

تنوع دوخت در چرخ خیاطی دیجیتالی

چرخ خیاطی چی بخرم؟

بیشتر مردم به دلایل مختلف چرخ خیاطی دیجیتالی را دوست دارند. دلیل این علاقه مندی ایجاد دوخت های منظم، دارای 200 سبک مختلف کوک، از عملی تا تزیینی و ذخیره 50 نوع دوخت و گلدوزی در حافظه‌ی داخلی دستگاه می باشد.

چرخ خیاطی های خانگی دیجیتالی جدید این امکان را به شما می دهد که مستقیماً به رایانه شخصی خود وصل شوید. اگر بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید، بسیاری از مشکلات کار با این نوع دستگاه را،مرتفع می کنید.

تنوع دوخت در چرخ خیاطی دیجیتالی

چرخ خیاطی دیجیتالی چگونه کار می کند؟

اگر می دانید که چرخ خیاطی معمولی چگونه کار می کند ، درک راحت تری از چرخ خیاطی دیجیتالی خواهید داشت. در حقیقت ، ما توصیه می کنیم با داشتن دانش قبلی به این کار بپردازید. این دستگاه در واقع برای مبتدیان در خیاطی ساخته نشده است. با این حال ، در واقع یادگیری چگونگی کار با  آنها بسیار آسان است. چه از رایانه داخلی، چه کارت حافظه و یا از اتصال رایانه شخصی برای ساختن طرح های خود استفاده کنید ، فقط کافی است کمی تمرین و حوصله داشته باشید.

برخلاف آنچه شما فکر می کنید ، ماشین های دیجیتال ممکن است از ساده ترین دستگاه ها برای کار باشند. آنها در واقع برای سهولت زندگی ما ایجاد شده اند. یا بهتر بگوییم، آنها قرار بود ساخت لباس را در کارخانه ها آسان تر و سریعتر کنند. اما حالا بسیار خوشحالیم که این اختراع به خانه های ما نیز راه پیدا کرده است!

چرخ خیاطی دیجیتالی چگونه کار می کند؟

امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

با نظرات خود ما را در خدمت رسانی بهتر دلگرم کنید.

محصولات منتخب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *